українська російська англійська
Нам потрібні системні реформи для енергетичної безпеки країни, - Ігор Насалик
28.04.2016 | 19:28
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

«Міненерговугілля зберігає курс на проведення глибоких і системних реформ, спрямованих на підвищення рівня енергетичної безпеки, конкуренції, захисту прав споживачів та євроінтеграцію», - заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України під час зустрічі з представниками Єврокомісії в Україні.

Ігор Насалик обговорив з європейськими колегами  напрямки подальшої співпраці в енергетичній сфері. Зокрема, окреслив стратегічну мету в роботі Міненерговугілля, якою є вчасне і якісне виконання зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством в рамках Третього енергетичного пакета та сприяння Програмі МВФ в енергетичному секторі.

Також Ігор Насалик акцентував на необхідності законодавчих рішень та  повідомив, що вже на першому засіданні Уряду прийнято два важливі законопроекти, що стосуються створення ринку газу та електроенергії. Крім того, триває активна робота спільно з профільним Комітетом Верховної Ради України  щодо проекту Закону про Регулятор,  законопроектів про ринок вугілля та про розкриття інформації у видобувних галузях. «З 33 необхідних підзаконних актів до Закону України «Про ринок природного газу» 30 вже підготовлено для внесення до Верховної Ради України», - зазначив Міністр.

У ході розмови Ігор Насалик окреслив бачення Міненерговугілля щодо реформування  НАК «Нафтогаз України». «За основу ми розглядаємо, що  газотранспортні мережі мають бути відділені від бізнесу видобування газу та його продажу. Ця ідеологія пряма і зрозуміла», - зазначив Міністр.

«Розраховую на вашу підтримку позиції Міністерства щодо реформування НАК «Нафтогаз», - звернувся Ігор Насалик до європейських колег.

Очільник Міненерговугілля запевнив представників Єврокомісії у надійності України як транзитера газу: «Для Україна і надалі одним із пріоритетів є виконання зобов’язань з постачання газу до Європи, оскільки це є частиною енергетичної безпеки».

Під час зустрічі обговорено питання економії енергоресурсів, використання відновлювальних джерел енергії, нової Угоди про співпрацю між Україною та ЄС в енергетичній сфері, реверсного постачання газу, вчасної підготовки до нового опалювального сезону тощо.

Європейська сторона запевнила у підтримці України як надійного постачальника газу до країн ЄС, оцінила активізацію роботи Міністерства щодо удосконалення законодавства, а також зазначила про важливість зменшення споживання енергоресурсів та боротьби з корупцією, що сприятиме відновленню довіри до українських партнерів та залученню інвестицій в енергетичну сферу.

 

версія для друку