українська російська англійська
Держлісагентство планує залучити турецьку техніку для боротьби з лісовими пожежами
29.04.2016 | 09:50
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Державне агентство лісових ресурсів планує цього року залучити техніку Туреччини у вигляді міжнародної допомоги для боротьби з лісовими пожежами в південно-східних регіонах України.

Про це перший заступник глави відомства Христина Юшкевич повідомила у коментарі для ЗМІ.

«У нас буде робочий візит до Туреччини 5-7 травня. Ми хочемо залучити їхню техніку, а вони готові нею поділитися і передати нам для боротьби з пожежами в південно-східних регіонах. Крім того, можливо, ми отримаємо нові програми роботи по боротьбі з пожежами від наших колег», - сказала вона.

За словами Христини Юшкевич, боротьба з пожежами ускладняється тим, що в 2016 році на ці цілі відсутнє бюджетне фінансування.

«У минулому році ми наймали близько 20 тисяч людей для боротьби з пожежами. Зараз фінансування немає, тому у нас з цим виникли проблеми... У зв'язку з цим, наші підприємства з ресурсних північно-західних і центральних регіонів передають підприємствам південно-східних регіонів пально-мастильні матеріали, техніку», - зазначила вона.

Христина Юшкевич додала, що для фінансування робіт по боротьбі з пожежами в південно-східних областях необхідно 422 млн. грн. Відповідний законопроект вже направлений до бюджетного комітету Верховної Ради.

«Вкласти зараз 422 мільйони гривень – це не вкладати в майбутньому сотні мільйонів гривень на відновлення інфраструктури та ліквідацію якоїсь біди», - резюмувала вона.

При цьому лісові підприємства інших регіонів за рахунок доходу від реалізації деревини укомплектовані сучасною технікою для моніторингу ситуації в лісах за допомогою онлайн-трансляцій з вишок і для оперативного реагування на надзвичайну ситуацію.

Зазначимо, що охорону лісів від пожеж забезпечують понад 300 державних лісогосподарських підприємств, у складі яких функціонує понад 1,7 тис. лісництв і 270 лісових пожежних станцій.

 

версія для друку