українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2016 року
29.04.2016 | 10:00
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

28 квітня 2016 року відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2016 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінагрополітики, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Укргідрометцентру, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП «Укрводшлях», ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок» та Дніпровського БУВР.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у травні 2016 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2016 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні 2016 року очікується в середньому 1470 м3/с, або 34% від норми.

Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі узгодженому Міжвідомчою комісією і станом на 27 квітня його вільний об’єм складає 674 млн. м3, що не суперечить правилам експлуатації.

Виходячи з гідрометеорологічної  і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на травень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Комісією встановлено наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у  травні 2016 року.

Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. На 1 червня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,90-103,00 м БС.

Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівнів води  у нижньому б’єфі біля греблі 1,5 м, що відповідає коливанням води 0,8 м біля Києва (міст метро) з 1 квітня по 9 червня.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень води у верхньому б’єфі водосховища протягом травня підтримується в межах 91,35-91,45 м БС.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше 0,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. На 1 червня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,90-81,00 м БС. Допускається тимчасове форсування до 10 см.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше 400 м3/с по санітарних умовах м. Дніпропетровська. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, біля греблі, витримується в межах 63,80-64,0 м БС.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим  коливанням  рівня  води  у нижньому б’єфі ГЕС не більше 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у термін з 1 квітня по 13 червня.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 червня рівень має бути в межах 15,90-16,00 м БС. Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби з   середньодобовим   коливанням  рівня  води   у  нижньому  б’єфі не більше 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ у термін з 10 квітня по 19 червня.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.

За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у травні очікується в межах 270-330 м3/с або 94% від норми.

Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано, враховуючи збільшення припливу до Дністровського водосховища, відповідно до прогнозу Укргідрометцентру до 200 м3/с та з метою покращання екологічної ситуації і підтримання водності у пониззі Дністра, подальший режим роботи водосховища здійснювати відповідно до регламенту скидів: 30 квітня – 200 м3/с; 1 травня – 4 травня – 150-200 м3/с з подальшим коригуванням.

Після завершення екологічного попуску для забезпечення  водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснюється рівномірний попуск у нижній б’єф витратами 120-130 м3/с.

Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

 

 

версія для друку