українська російська англійська
Геннадій Зубко: На програми з енергоефективності торік було направлено 1,5 млрд. грн.
29.04.2016 | 12:27
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Основний принцип Фонду енергоефективності, над створенням якого сьогодні йде робота, – радикальне зниження енергоспоживання через економічну мотивацію споживачів до економії. Фонд – сприяє раціональному фінансуванню енергоефективних проектів і є гарантованим інструментом надання коштів на ці заходи, - наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю «5 каналу».

За його словами, Україна витрачає удвічі більше енергії, аніж Польща, чи інші країни Східної Європи. «Тож маємо довести показники витрат теплової енергії до європейського рівня», - наголосив Геннадій Зубко. На його думку, один із аспектів цього процесу – масове встановлення газових і теплових лічильників. «Торік ми відчутно просунулися у цьому напрямі. Кількість будинків, обладнаних тепловими лічильниками, підвищено з 31% до 52%. Цього року плануємо довести цей показник до 76%», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, важливим напрямом є часткова компенсація громадянам кредитів, отриманих на потреби енергоефективності. «Торік держава компенсувала з бюджету на ці потреби 343 млн. гривен. Ці кошти дозволили залучити ще 1,2 млрд. гривень. Тобто 1,5 млрд. гривень було впроваджено на програми з енергоефективності. Таким чином 100 тисяч родин отримали пільгові кредити, за якими їм компенсували 30% тіла кредиту, а також – частину відсотків за муніципальними програмами. Успішність цієї практики оцінили і наші міжнародні партнери. Уряд Німеччини і ЄС готові надати на ці потреби довгі, дешеві кошти», - зазначив Геннадій Зубко.

За прогнозними підрахунками, енергоінвестиції громадян у власні помешкання дозволять заощадити 40-45% енергії. За умови ринкового тарифу окупність цих заходів складає три роки.

 

версія для друку