українська російська англійська
В рамках заходів міжнародного співробітництва до розмінування Донбасу залучаються іноземні компанії
29.04.2016 | 16:34
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Внаслідок конфлікту на Донбасі українські території зазнали значного забруднення мінами та вибухонебезпечними залишками війни. Міни не тільки небезпечні для життя, вони завдають шкоди економіці регіону: зупиняються сільгоспроботи, робота підприємств тощо.

На сьогодні роботи з розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей здебільшого виконуються підрозділами Збройних Сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту України.

У першу чергу проводиться розмінування тих ділянок звільнених територій, що впливають на функціонування об’єктів інфраструктури та забезпечення життєдіяльності місцевого населення.

Також групами розмінування Збройних Сил України проводиться знищення вибухонебезпечних предметів відповідно до заявок, отриманих від населення та місцевих органів влади.

З метою прискорення робіт з розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей Міністерством оборони України в рамках заходів міжнародного співробітництва постійно проводиться робота з представниками  інших держав та міжнародних організацій щодо надання допомоги в розмінуванні звільнених територій  Донецької та Луганської областей.

Так на сьогодні до виконання робіт з проведення нетехнічного обстеження (перший етап гуманітарного розмінування) уже залучено 8 груп британської міжнародної організації з гуманітарного розмінування «The HALO Trust» та 2 групи данської групи розмінування, які виконують роботи в 10 адміністративних районах звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Також проводиться робота щодо залучення до виконання заходів протимінної діяльності Швейцарського фонду протимінної діяльності та американської компанії Sterling Global Operations.

 

версія для друку