українська російська англійська
Єдиний електронний облік допоможе комплексно вирішити питання незаконних дій з деревиною, - Христина Юшкевич
04.05.2016 | 11:45
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Під час ефіру на одному з телеканалів Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич розповіла про єдиний електронний облік деревини, а також прокоментувала питання щодо незаконного вивозу необробленої деревини на Закарпатті.

Христина Юшкевич поінформувала, що на сьогодні Держлісагентству підпорядковано 73 % лісів, а 27 % - іншим постійним лісокористувачам, таким як: комунальні підприємства, облагроліс, лісгоспи Міноборони. Щодо постійних лісокористувачів у сфері управління Держлісагентства, то електронний облік деревини введено майже на 100 %

Наразі Агентство працює в напрямку запровадження єдиного електронного обліку деревини для всіх інших постійних лісокористувачів, що дозволить викорінити проблему незаконного її вивозу. Такий облік дасть змогу проводити маркування, буде видно вид деревини, з якої лісосіки вона заготовлена та шлях її руху до покупця.

«Якщо єдиний електронний облік деревини ми введемо для всіх постійних лісокористувачів, я маю на увазі також для тих 27 % в інших сферах управління, то зможемо залучити і органи митного контролю, і правоохоронні органи. Це допоможе попереджувати, оперативно виявляти та реагувати на порушення», - наголосила Христина Юшкевич.

«Щодо ситуації на Закарпатті, то зараз триває слідство. Одразу, коли було повідомлено про цей факт, ми з’ясували ситуацію в наших підприємствах, кому належить деревина. Адже в лісовій галузі задіяні різні постійні лісокористувачі, які реалізують та експортують деревину. Можу сказати, що близько 250 кубометрів лісу були придбані у наших лісгоспах Закарпаття. Ми все перевірили, на цю деревину є всі документи, і це дійсно дрова. Стосовно законності вивозу всієї іншої деревини, то необхідно залучити незалежних експертів, які б дали свій висновок щодо того, чи є ця деревина дровами», - підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

На уточнююче питання щодо припинення повторення подібних ситуацій, Христина Юшкевич зазначила, що загалом це необхідно вирішувати комплексно. Якщо зараз встановлюється факт порушення, то в залежності від його виду видаються догани або особу звільняють.

 

 

версія для друку