українська російська англійська
Триває реалізація проекту щодо підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання
04.05.2016 | 12:16
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

В Україні реалізується проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який здійснюється за рахунок кредиту Світового банку.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко в інтерв’ю виданню «Власть денег».

За його словами, загальний бюджет цього проекту, реалізація якого почалася в 2014 році, становить 315,5 млн. доларів США.

«З цих грошей 18 млн. доларів США ще не розподілені. Кредит складається з двох частин: 265,5 млн. доларів США - це гроші Світового банку, 50 млн. доларів США - кошти Фонду чистих технологій. Вони виділені на різних умовах і призначені для фінансування різних заходів», - відзначив заступник Міністра.

Він зауважив, що в результаті реалізації проекту буде реконструйовано три ТЕЦ - дві в Вінниці і одна в Харкові, більше 150 котелень, десятки центральних теплових пунктів, замінені тепломережі, побудовані когенераційні станції, встановлені індивідуальні теплові пункти і загальнобудинкові теплолічильники. В системі автоматичного управління технологічними процесами буде об'єднано близько 2,5 тисячі об'єктів у восьми містах. А це, у свою чергу, дозволить значно скоротити час реагування на позаштатні ситуації.

Також, за словами заступника Міністра, Світовий банк виділив спеціальний грант за рахунок якого були найняті консультанти, які розробили спеціальну систему відбору учасників.

«Комунальні підприємства повинні були пройти процедуру оцінки їх фінансового стану та отримати від Міністерства фінансів позитивну оцінку діяльності підприємства за останні три роки. Це було підтвердженням того, що підприємство зможе повернути позикові кошти», - підсумував Роман Чуприненко.

 

версія для друку