українська російська англійська
У Черкаській області майже 4200 гектарів землі передадуть учасникам АТО
04.05.2016 | 12:33
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З моменту запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками 3 603 учасники АТО виявили бажання отримати землю на Черкащині. У головному управлінні Держгеокадастру Черкащини та органах місцевого самоврядування військовим надали 2 857 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок. Учасники АТО отримають у власність землі загальною площею 4 181,27 гектара. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

На сьогодні 1129  військовослужбовців, правоохоронців та членів сімей загиблих уже отримали у власність ділянки за рахунок земель державної та комунальної власності. Площа відведених земель становить 1 506,8 гектара.

У землевпорядній службі регіону ухвалили 1 020 наказів про відведення у власність земельних ділянок у власність загальною площею 1 452,76 гектара. Військові отримали землі різного цільового призначення. Для ведення особистого селянського господарства надали 735 земельних ділянок загальною площею 1 419,51 гектара. Ще 285  ділянок загальною площею 33,24 га призначені для індивідуального садівництва.

«Виділення земельних ділянок учасникам АТО залишається одним із пріоритетних завдань землевпорядної служби. Тому при регіональному управлінні Держгеокадастру була створена громадська рада, що зможе моніторити процес виділення земель. У дорадчий орган увійшли переважно черкащани, що брали участь у бойових діях на сході», – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

версія для друку