українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та відзначення 8 - 9 травня
05.05.2016 | 12:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 5 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У засіданні оргкомітету взяли участь Міністр культури Євген Нищук, заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, перший заступник директора Інституту національної пам’яті Аліна Шпак, заступник голови КМДА Микола Поворозник та інші члени Оргкомітету.

Учасники засідання обговорили стан підготовки до проведення заходів, які заплановані на 8-9 травня по всій Україні.

«Метою проведення цьогорічних заходів є вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства, нагадати суспільству про внесок України у перемогу над нацизмом, ті втрати та жертви, яких зазнав український народ у роки Другої світової війни», - зазначив під час засідання Павло Розенко.

Віце-прем’єр зауважив, що символами цьогорічних заходів будуть вже усталені символ «Мак пам’яті» та гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Особлива увага буде приділена відзначенню Дня пам’яті та примирення 8 травня, адже на цей день припадає Провідна неділя, яка є днем традиційного вшанування померлих.

Павло Розенко доручив Міністерству соціальної політики України забезпечити вчасну і в повному обсязі виплату підвищеної разової допомоги до 5 травня учасникам війни та членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань.

Він нагадав, що  Уряд підвищив розмір щорічної разової грошової допомоги до 5 травня членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, до 500 гривень (попередній розмір становив 465 гривень); учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога до 400 гривень (попередній розмір становив 170 гривень).

«Близько 800 тисяч осіб мають отримати ці підвищені виплати. Мінсоцполітики ще на минулому засіданні Оргкомітету отримало доручення забезпечити вчасну і в повному обсязі їх виплату. Тому прошу до кінця завтрашнього дня поінформувати наскільки оперативно виконуються ці виплати», - наголосив Розенко.

Окремо Віце-прем’єр-міністр України зупинився на питанні безпеки проведення заходів. «Ми не виключаємо, що 8-9 травня можуть бути використані окремими силами, щоб здійснити спроби розхитати ситуацію в країні та поглибити протистояння у суспільстві. Я сподіваюся на здоровий глузд і толерантність українців, але питання безпеки – це питання номер один для правоохоронних органів. Ми повинні забезпечити мир і спокій під час заходів по всій Україні», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку