українська російська англійська
МІП презентувало комунікаційну кампанію до роковин геноциду кримських татар – депортації 18 травня 1944 року
05.05.2016 | 15:46
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

5 травня 2016 року в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України презентувало комунікаційну кампанію «18 травня ми всі – кримські татари» до роковин геноциду кримських татар – депортації 18 травня 1944 року.

Кампанія 2016 року відбудеться під гаслом «Я пережив геноцид». Її мета – інформування українців та міжнародної спільноти про трагедією депортації, яку пережили кримські татари в 1944 році.

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, дії окупаційного режиму по відношенню до кримських татар в Криму сьогодні є продовженням політики геноциду, мета класична – знищення народу як ідентичної одиниці, яка народилася  та може розвиватися виключно в Криму.

«В історії кримських татар є 3 «чорні» дати: перша анексія 1783 року, коли одна третина кримськотатарського населення полишила Крим, тікаючи від репресій; депортація 1944 року, яка вдвічі скоротила нашу чисельність та позбавила нас Батьківщини; анексія 2014 року, яка теж є продовженням політики геноциду, тільки у гібридній формі», - зазначила Еміне Джапарова.

На її думку, комунікаційна кампанія спрямована в першу чергу на українців, які мають суспільний запит дізнатися про кримських татар більше.

«В українців та кримських татар багато спільного. Наші народи мають в генетичній пам’яті біль геноциду. Голодомор та Депортація – трагедії, які  вчинив один режим. Його мета – знищити потяг до свободи, який об’єднує кримських татар та українців», - наголосила Перший заступник Міністра інформаційної політики.

Член Меджлісу кримсько-татарського народу і головний редактор видання «QHL» Гаяна Юксель підкреслила, що трагізм ситуації в наші дні полягає у тому, що, на жаль, біда, яка прийшла до будинків кримських татар у 1944 році, повторюється і зараз. «Паралель депортації 1944 р. і окупації 2014 р. це не просто штучно створене порівняння або вимисел. Це – реальність, в якій живуть наші люди, наш народ». Гаяна Юксель також зазначила, що  Меджліс кримськотатарського народу разом із Урядом України готує широкий комплекс заходів з проведення Дня пам’яті депортації, і частиною цього комплексу є комунікаційна кампанія МІП 18 травня «Всі ми – кримські татари».

Історик, телеведуча Гульнара Абдулла провела екскурс в минуле, щоб дати розуміння, що геноцид кримськотатарського народу знову повторюється.

«Депортація, звісно, - найтрагічніша сторінка з історії кримсько-татарського народу. Це було моральне та фізичне винищення нації. Можна провести паралель, якщо подивитися на те, що відбувається сьогодні з кримськими татарами: депортувати не вдається, але, тим не менш, почалися постійні переслідування населення. Росія не може депортувати кримських татар з півострову, але проводить політику "вичавлювання" народу».

Борис Бабін, завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України говорить: «Депортація є злочином, який триває. Особисто мені вбачається найдоцільнішим провести слідчі дії із живими свідками депортації – з тими, хто ще може надати відповідні докази, які рано чи пізно будуть використані у відповідних процесах із притягненням до відповідальності «авторів» депортації 1944 року.» Комунікаційна кампанія складається з відеороликів, бордової кампанії та фотовиставки.

Під час заходу представлено бордову кампанію та відеролики, що транслюватимуть на ТБ. Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла, що трагізм ситуації також полягає у тому, що кримським татарам забороняють пам’ятати цей день, забороняють виходити на мітинги так, як за традицією робили це 23 роки поспіль. «Ця дата є дійсно особливою для кримських татар. А російська влада стирає нашу пам’ять. Вона стирає те, що є основою нашої ідентичності», - підкреслила Перший заступник Міністра.

Окрім того, планується провести великий спектр заходів за кордоном: у Туреччині, Німеччині, Канаді, Америці та інших країнах Європи, де проживають представники кримського народу, які мають безпосередній зв’язок із Батьківщиною та слідкують за подіями на окупованому півострові.

В заході взяли участь: Еміне Джапарова  - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Борис Бабін - завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор; Гаяна Юксель – член Меджлісу кримськотатарського народу, головний редактор інтернет-видання QHA; Гульнара Абдулла – історик, телеведуча.

 

версія для друку