українська російська англійська
Остап Семерак: Європейський досвід утилізації трубчастих та енергоощадних ламп має бути поширений по всій Україні
05.05.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНЬОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ

5 травня 2016 року під час робочої поїздки до Львівської області Міністр екології та природних ресурсів України побував на Державному підприємстві «Боднарівка».

Під час огляду новозбудованого за європейськими стандартами заводу, Міністр ознайомився із промисловими потужностями ліній із переробки трубчастих та енергоощадних ламп.

Оглянувши завод, Міністр відзначив високий рівень застосування сучасних стандартів та технологій регенерації ртуті із різноманітних типів небезпечних відходів. Така технологія в Україні застосовується вперше.

Зокрема, в результаті утилізації трубчастих та енергоощадних ламп на виході отримується скло, пластик, люмінофор та рідка ртуть.

«Дуже добре, що в Україні з’явилась така сучасна європейська технологія з переробки енергоощадних ламп. Важливим є і те, що всі компоненти можна використовувати у вторинній переробці» - зазначив Міністр Остап Семерак.

Завод побудований в рамках програми транскордонного співробітництва Україна – Польща – Білорусь, з залученням коштів міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу.

Незважаючи на те, що будівництво заводу було завершене в жовтні минулого року, проведено перші тестові випробування, здано лінію в експлуатацію, - сьогодні він працює не на повну потужність.

Причина цьому проста – підприємство не може отримати ліцензію на поводження із небезпечними відходами.

Саме тому керівництво заводу звернулося до Міністра екології та природнього середовища з проханням допомогти отримати необхідні дозвільні документи, які дадуть можливість запрацювати підприємству на повну потужність.

У свою чергу, Остап Семерак пообіцяв взяти на особистий контроль питання завершення розроблення відповідних нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сфері поводження із особливо небезпечними речовинами на виконання Закону України від 28 червня 2015 року № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Міністр також зазначив, що над вирішенням цих питань буде працювати спільно з народними депутатами.

 

версія для друку