українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав Верховну Раду наступного пленарного тижня розглянути питання підвищення соцстандартів, скасування податку на пенсії та спрощення реєстрації ліків з-за кордону
05.05.2016 | 16:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду України наступного пленарного тижня розглянути та ухвалити рішення Уряду щодо підвищення соціальних стандартів на 10% з 1 грудня, скасування податку на пенсії та спрощення реєстрації якісних ліків з-за кордону в Україні. Про це Прем'єр-міністр заявив, відкриваючи засідання Уряду у четвер, 5 травня.

Прем'єр-міністр поінформував, що наступного тижня відбудеться пленарне засідання Парламенту. У зв'язку з цим Глава Уряду закликав Першого віце-прем'єр-міністр - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва і Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка сьогодні взяти участь у робочому засіданні керівників фракцій і груп під головуванням Голови Верховної Ради України Андрія Парубія "для того, щоб ми максимально ефективно, раціонально сформували порядок денний спільно з колегами-депутатами і змогли ухвалити усі необхідні рішення".

Зокрема, зазначив Глава Уряду, на наступному тижні мають бути розглянуті питання про підвищення соціальних стандартів на 10% з 1 грудня та скасування оподаткування пенсій в Україні. "Я просив би, щоби це питання ми вчасно провели через комітети Парламенту і воно було розглянуто на одному з перших засідань Парламенту", - наголосив Володимир Гройсман.

Також необхідно "зафіксувати на рівні Закону" питання щодо спрощення доступу якісних ліків з-за кордону до України. Прем'єр-міністр нагадав, що прийняте напередодні Урядом рішення передбачає, що ліки, які виробляться і споживаються на ринках ЄС, США, Швейцарії, Канади, Австралії та Японії протягом 30 днів можуть бути допущені на ринок України без досліджень, "які корупційно роками затягували те, що якісні ліки не могли потрапити до споживача".

"Треба відкривати ринок. А це все буде сприяти і зменшенню цін на ліки, і більш широкому спектру якісних ліків, які будуть допомагати людям лікуватися", - підкреслив він.

У зв'язку з цим Володимир Гройсман закликав Міністерство охорони здоров'я України поінформувати виробників і дистриб'юторів про відповідні рішення, прийняті Урядом.

Голова Уряду також подякував народним депутатам України, які наголосили на необхідності внесення поправок до урядового законопроекту з питання реєстрації і споживання закордонних ліків. "Будь ласка, цей Закон ми теж маємо швидко розглянути на засіданні Верховної Ради України", - зауважив Володимир Гройсман.

 

версія для друку