українська російська англійська
Ігор Насалик: Впровадження сіркоочисного обладнання забезпечить подальше функціонування ТЕС із дотриманням європейських вимог щодо впливу на довкілля
06.05.2016 | 09:23
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Саме питанню впровадження сіркоочисного обладнання приділив значну увагу Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час поїздки на Трипільську ТЕС ПАТ «Центренерго», яка є системоутворюючою та забезпечує надійне енергопостачання міста Києва.

Основною метою поїздки було ознайомлення з роботою підприємства, зокрема, з роботою енергоблока № 2, на якому вперше в Україні було реалізовано проект повномасштабної реконструкції з використанням потужностей українського машинобудівного комплексу, силами українських проектантів, підрядників та фахівців Трипільської ТЕС. Результатом реконструкції стало збільшення потужності енергоблока до 325 МВт, зниження питомих витрат умовного палива до 344 г/кВтг, забезпечення спалювання вугілля без підсвічування на навантаженні 80-100%, підвищення ККД та паропродуктивності котлоагрегату.

Міністр також ознайомився зі станом будівництва повномасштабної пілотної установки десульфурації димових газів за сучасною напівсухою технологією фірми «RAFAKO SA» (Республіка Польща), що розпочато в рамках реконструкції енергоблока № 2. На даний час здійснено підготовку майданчика під будівництво, виготовлено і поставлено значну частину основного обладнання.

Реалізація проекту будівництва сіркоочистки передбачає доведення до європейських нормативів рівнів викидів не тільки двоокису сірки, а й суспендованих твердих частинок (золи) за рахунок встановлення на додаток до існуючого електрофільтра рукавного фільтра. Впровадження сіркоочисного обладнання забезпечить подальше функціонування ТЕС в контексті вимог природоохоронних органів та позитивно позначиться на міжнародному іміджі України як члена Енергетичного Співтовариства.

Значний інтерес Міністра викликали питання фінансування будівництва сіркоочистки, будівельної готовності та термінів реалізації проекту.

Разом із в.о. генерального директора ПАТ «Центренерго» Олегом Коземком та директором Трипільської ТЕС Петром Кравцем Міністр оглянув територію та виробничі потужності електростанції, поспілкувався з колективом.

Під час спілкування Ігор Насалик  цікавився настроєм робочого колективу та питаннями соціального забезпечення енергетиків.

 

версія для друку