українська російська англійська
Євген Нищук обговорив з місцевою громадою Івано-Франківщини проект Мінкультури щодо осучаснення локальних та регіональних культурних інституцій регіону
06.05.2016 | 16:24
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Міністр культури Євген Нищук відвідав кілька сіл Тисменицького району, де у спілкуванні з місцевою громадою обговорив можливості втілення в рамках децентралізації нового проекту Міністерства культури щодо осучаснення локальних та регіональних культурних інституцій – клубів та бібліотек, створення на їх базі потужних культурно-освітніх центрів, приведення їх до відповідності з потребами громад.

«Цю програму Мінкультури планує  в рамках децентралізації – як гарний приклад політики згуртування. Спільно, впроваджуючи зміни, здійснюючи «реанімацію» будинків культури, можна створити комплексні, багатофункціональні центри, де  функціонували б і бібліотеки, де можна було б отримати перші ази комп’ютерної грамотності, центри допомоги літнім людям, з гуртками, дитячими кімнатами – своєрідними «бібліонянями», – сказав Євген Нищук. - Наразі є велика потреба підтримати маленькі  українські селища та села, які завжди були колискою духовності. Саме для того, щоб не втратити молодь у селах – їх необхідно забезпечити вільним доступом до всіх культурних досягнень та інновацій».

У рамках поїздки Міністр культури Євген Нищук також проведе ряд зустрічей з керівництвом Івано-Франківської області та мистецькою громадськістю, щодо проблемних питань регіону, пошуку шляхів їх вирішення та пропозицій у реформуванні у галузі, а також  візьме участь у відкритті міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», підтриманого Міністерством культури.

 

версія для друку