українська російська англійська
Остап Семерак: Міністерство екології та природних ресурсів України співпрацюватиме із Міністерством навколишнього середовища Литви в сфері захисту довкілля
06.05.2016 | 17:42
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністерство екології та природних ресурсів України співпрацюватиме із Міністерством навколишнього середовища Литви в сфері захисту довкілля. Про це сьогодні, 6 травня 2016 року, домовилися під час зустрічі Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак із Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом та Повноважним міністром Посольства Гвідасом Керушаускасом.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи співпраці між країнами та домовилися обмінятися досвідом в сфері законодавчого врегулювання проблеми видобутку бурштину та впровадження в українське законодавство вимог законодавства ЄС.

Зокрема, було обговорено проблему нелегального видобутку в Україні бурштину і роботу Міністерства та Парламенту в даному напрямку.

Представники литовської сторони запропонували надати експертну допомогу в напрацюванні відповідної законодавчої бази, а також обмінятися досвідом роботи в галузі альтернативної енергетики.

«Ми готові до співпраці і досвід Республіки Литви в питаннях імплементації законодавства ЄС до вітчизняного для нас є дуже цінним. Сподіваюся, що ця зустріч закладе основу міцного співробітництва між природоохоронними відомствами двох країн»,- зазначив під час зустрічі Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Також під час зустрічі обговорили питання розвитку Чорнобильської зони, зокрема питання створення та функціонування біосферного резервату, будівництва нового сховища ядерного палива та питання зняття з експлуатації АЕС.

«В литовського уряду також є певний досвід в цьому напрямку. Ми теж закриваємо атомні станції із таким же типом реакторів і будуємо сховища високоактивних радіоактивних матеріалів, - розповів Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Варто відзначити, що литовські представники наголосили на важливості прийняття проекту Закону України № 2009а «Про оцінку впливу на довкілля», який поданий до Парламенту і вже включений до порядку денного на найближчий час.

Остап Семерак зазначив, що дуже сподівається на його швидке прийняття і активно працює в цьому напрямку із депутатами Верховної Ради України.

 

версія для друку