українська російська англійська
В рамках Міжнародного фестивалю "Карпатський простір" відбувся круглий стіл "Європа Карпат. Український аспект"
07.05.2016 | 13:04
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

В рамках реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива» та Міжнародного мистецького фестивалю «Карпатський простір» Міністр культури України Євген Нищук долучився до круглого столу «Європа Карпат: український аспект». 

Подискутувати щодо створення передумов та налагодження тісної взаємодії у економічній, соціальній та культурній сферах у Івано-Франківську зібрались представники обласної та міської влади і мистецьких закладів, народні депутати, а також Надзвичайні і Повноважні Посли в Україні Угорщини - Ерно Кешкень, Молдови - Руслан Болбочан, Грузії – Міхеіл Уклеба, Генеральний консул Словацької Республіки Янка Бур’янова, Другий секретар Посольства Румунії в Україні Іон Навал.

“Прикарпаття славне унікальними мистецькими надбаннями, тож такий фестиваль, як Карпатський простір – може стати своєрідним «брендом» регіону, послужить гарною промоцією культури, а це, у свою чергу, стане імпульсом для розвитку економіки”, – зазначив міністр культури України Євген Нищук. “Саме через мистецькі проекти до України привертається увага міжнародної спільноти, витворюється привабливий імідж країни, що створює передумови і для розвитку бізнесу й залучення інвестицій – нині таких важливих для України, що переживає свої не найпростіші часи”.

В свою чергу міжнародні гості, представники дипломатичного корпусу підкреслили – країни Карпатського регіону  підтримують вибір  українського народу на шляху до європейської інтеграції та готові інтегрувати досвід у проведенні реформи з децентралізації влади, реалізації енергоефективних заходів, розвитку малого та середнього бізнесу, освіти, розширення культурного співробітництва.

“Угорщина завжди поруч як сусід, як член ЄС та НАТО і вітає європейські прагнення України. Ми завжди один одному багато помагали. Ми хочемо вам передати досвід, щоб ви не допустили тих помилок, які були у нас при вступі у ЄС”, – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

Нагадаємо, у фестивалі “Карпатський простір” беруть участь представники Карпатського регіону з Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Австрії, Румунії, а також Молдови, Азербайджану, Грузії та Естонії. Мистецькі заходи триватимуть до  8 травня в Івано-Франківську.

 

версія для друку