українська російська англійська
Павло Розенко: Розмови про повернення до буржуйок і масову вирубку лісів на дрова - свідомі маніпуляції газового лобі та противників енергетичної незалежності України
11.05.2016 | 12:02
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголошує, що незалежність України від російського газу і повний перехід у майбутньому на споживання газу власного видобутку – це спільне завдання і українського народу, і влади.  Про це він сказав в інтерв’ю «Главкому».

«Ми зараз маємо прекрасний шанс назавжди «злізти» з газової голки Росії, країни-окупанта, агресора, на якій ми сиділи впродовж останніх 26 років. Так, де-юре ми були незалежними. Але де-факто наша економіка і всі ми були залежні від Російської Федерації через прив’язку до їхніх енергоносіїв, в першу чергу, газу. Ідея впровадження ринкової ціни на газ - один із кроків. Людина повинна задуматися: чи потрібен їй такий дорогий енергоносій? Найбідніших ми сьогодні захищаємо через систему субсидій. А от для людей середнього достатку система заміщення газу має бути пріоритетом», - сказав він.

«Це має бути загальнонаціональна ідеологія, що своє майбутнє Україна будує як незалежна держава. Але без різкого скорочення споживання газу всіма - і простими споживачами, і підприємствами - нам буде практично неможливо рухатися до цієї мети. Тому нашою ідеєю фікс - і людей, і влади - має стати різке скорочення споживання газу і повний перехід у майбутньому на споживання газу власного видобутку», - наголосив Віце-прем’єр.

За словами Павла Розенка, розмови про те, що після скорочення споживання газу люди мають повернутися до буржуйок і вирубки лісів на дрова – це свідомі маніпуляції газового лобі та противників енергетичної незалежності України.

«Перестаньте людей лякати вугіллям і дровами. Так, є дрова і вугілля. Але є пелети, брикети, щепа, торф, використання енергії землі, вітру, сонця, води, а також сучасні технології, які набагато дешевші й ефективніші за газ. Повернення назад до буржуйок, масова вирубка лісів –  свідомі маніпуляції, до яких звели це суперактуальне питання газове лобі та противники енергетичної незалежності України», - підкреслив Павло Розенко.

«Навпаки, ми маємо показати людям дорогу і допомогти ресурсом, щоб вони вкладали кошти в сучасні енергоощадні технології. Це має бути спільний проект конкретної людини і держави, яка має їй в цьому допомогти», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Він також додав, що паралельно із впровадженням програм з енергоефективності і різким скороченням споживання російського газу, потрібно збільшувати видобуток власного газу. «Якщо ми досягнемо цього, то вже 2020-го року Україна буде повністю енергонезалежною», - переконаний Павло Розенко.

 

версія для друку