українська російська англійська
Володимир Гройсман: Збільшення видобутку власного газу і політика енергоефективності дозволять забезпечити енергетичну незалежність України
11.05.2016 | 12:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Збільшення видобутку власного газу в Україні та проведення політики енергоефективності дасть можливість забезпечити енергонезалежність України та подолати зловживання у сфері газопостачання. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу, 11 травня.

"Сьогодні настав той момент, коли ми маємо подолати будь-які зловживання у цій сфері і зробити Україну по-справжньому енергонезалежною. Нам потрібно зробити дві речі: максимально збільшити видобуток власного газу і друга позиція - максимально проводити політику енергоефективності, що дасть можливість Україні повністю розвиватися за рахунок власних енергоресурсів", - заявив він.

Володимир Гройсман зазначив, що здійснене напередодні Урядом запровадження єдиної ринкової ціни на газ дасть можливість розвивати газовидобування в Україні, що завжди знищувалося і було джерелом тотальної корупції.

Прем'єр-міністр підкреслив, що єдина ціна на газ формується відповідно до ціни на європейському ринку, "а не за контрактом, де від руки можна було визначити будь-яку ціну і надавати її людям для сплати".

Глава Уряду також зауважив, що це рішення буде критикуватися тими, "хто десятиріччями сидів на газових схемах і мали мільярдний зиск від різних схем". Так за часи незалежності України на компенсацію різниці в тарифах було направлено 53 мільярди доларів, підкреслив Прем'єр-міністр.

"От звідки у нас купа людей, які мають величезні, шалені ресурси і кошти, у тому числі і ті, хто був пов'язаний з газовими угодами, різними схемами, монопольними компаніями, які постачали газ в Україну. При тому паралельно знищували газовидобування України", - зазначив він.

 

версія для друку