українська російська англійська
Наше завдання - через 5 років повністю забезпечити країну власними енергоресурсами, - Ігор Насалик
11.05.2016 | 17:56
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, у ході якої сторони обговорили напрямки співпраці у сфері енергетики.

Міністр приділив увагу питанням можливості транспортування світлої нафти нафтопроводом «Одеса – Броди». Це відкриває додаткові перспективи і для українсько-литовської співпраці.

«За попередніми підрахунками, це мало б добрий економічний ефект і для Литви - як транзитера і отримувача енергоресурсів», - зазначив Міністр.

Окремо сторони обговорили можливості України щодо розвитку енергетичної галузі, відновлення роботи підприємств нафтопереробного комплексу. За словами Ігоря Насалика, в Україні раніше працювало 6 НПЗ, а сьогодні виробляється тільки 7% нафтопродуктів, що також впливає на рівень енергетичної безпеки.

Перспективним напрямком в енергетичній галузі є також вихід на ринок електроенергії. «Усі технічні можливості для реалізації цієї ідеї є», - переконаний Ігор Насалик.

Міністр розповів про кроки щодо впровадження реформ, а також перспективи розвитку. Зокрема, він наголосив, що Україна  в енергетиці  підтримує курс на асоціацію з Європейським Союзом, а також дотримується  рекомендацій МВФ  в енергетичній сфері.

 «Ми йдемо від споживача: створили енергетичну комісію, завданням якої є показати бачення втрат енергоресурсів. Ми скоротимо споживання та імпорт газу, а також наростимо вітчизняне видобування, щоб через 4-5 років повністю забезпечувати країну власними енергоресурсами», -  наголосив очільник Міненерговугілля.

Ще одним майданчиком, наголосив Міністр, стане співпраця з Івано-Франківським технічним університетом нафти і газу, спрямована на розвиток власного нафто- і газовидобування.

Посол Литовської Республіки М. Януконіс наголосив на результативності дій України щодо альтернативних шляхів забезпечення енергоресурсами, реверсного постачання газу, заходів з енергоефективності.

«Україна має великий потенціал забезпечення енергоресурсами, якщо впроваджувати ефективне енергокористування», - наголосив він.

Також Посол поділився досвідом щодо впровадження у Литві терміналу скрапленого газу, створення ринку газу та розвитку альтернативної енергетики.

Литовська сторона висловила зацікавленість у подальшій співпраці, зокрема щодо імпорту електроенергії з України та в галузі енергоефективності.

 

версія для друку