українська російська англійська
Володимир Гройсман: Наше завдання - стати повністю енергонезалежною державою
12.05.2016 | 11:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завдання влади, громадського середовища та суспільства сприяти досягненню енергонезалежності України. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи Другий Форум енергоефективного партнерства "Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель" у четвер, 12 травня.

"Наше з вами завдання – стати повністю енергонезалежною державою. У нас достатньо наших ресурсів, достатньо наших можливостей, які дозволять нам бути абсолютно енергонезалежними, розвивати альтернативну енергетику, робити багато речей щодо заміщення традиційних джерел енергії. Я вірю у те, що ми зробимо це у середньостроковій перспективі", - заявив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що в Україні достатньо неефективно використовуються наявні ресурси. Зокрема, за його словами, Україна у 6 разів поступається Польщі за показником енергоефективності. "Це означає, що у нас є широке поле діяльності", - зазначив він.

Прем'єр-міністр нагадав, що прийняте напередодні рішення Уряду про запровадження єдиної ринкової ціни на газ, а не за контрактами, дасть можливість побороти корупцію у сфері постачання газу, збільшити власний видобуток газу та сприятиме досягненню енергонезалежності країни. "Ті правильні кроки, які робить сьогодні Уряд, чесні кроки, з одного боку, захистять тих, хто потребує соціального захисту, а з іншого боку, дасть можливість до нашої незалежності", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зазначив, що у 2014 році Уряд розпочав запровадження нових механізмів енергоефективності. Також Верховна Рада України спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України,  профільним міністерством, Кабінетом Міністрів України, а також експертами та міжнародними партнерами почала формування бази національного законодавства, що "дає можливість запроваджувати абсолютно нові механізми, які дозволять Україні стати енергонезалежною".

Володимир Гройсман також запевнив у прихильності Уряду ідеї досягнення енергоефективності у країні. "Уряд України і я як Прем'єр-міністр будемо надійними партнерами у реалізації цих завдань", - запевнив він.

 

версія для друку