українська російська англійська
Степан Кубів взяв участь у роботі Комітету ВР з питань економічної політики для спільного опрацювання законопроектів
12.05.2016 | 13:53
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у роботі Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Під час засідання розглянули законопроекти Кабінету Міністрів України, які, зокрема, стосуються державних підприємств, що не підлягають приватизації.

Як зазначив Степан Кубів, започаткування нових традицій у спільному опрацюванні законопроектів Уряду та Парламенту на рівні комітетів прискорить наближення результатів законотворчої діяльності обох гілок влади, а люди отримають довгоочікувані зміни. Також він звернув увагу народних депутатів на те, що в цьому році зростання економіки очікується на рівні 2%.

За результатами зустрічі, члени комітету погодились рекомендувати Верховній Раді України прийняти в першому читанні за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей №4536. Цей законопроект є продуктом об’єднання двох проектів законів щодо скорочення переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, що належать до портової та сільськогосподарської галузі. Законопроекти були відкликані з розгляду Верховної Ради після обрання нового складу Уряду.

Тож з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, серед іншого, пропонується виключити:  374 підприємства сільськогосподарської галузі (спиртова галузь, галузь хлібопродуктів та підприємства Укрфітотерапії), з яких 116 об’єктів ліквідовано (припинено) та 78 – реорганізовано, 180 – не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України “Про приватизацію державного майна”. А також, 17 об’єктів транспортної галузі (стивідорні компанії).

Під час засідання Комітету були прийняті рішення й щодо інших законопроектів.

Зокрема, Проект Закону "Про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" №4594 щодо збереження у державній власності акцій публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» - рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо виключення підприємств паливно-енергетичного комплексу з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані" №4525 - рекомендувати Верховній Раді України прийняти в першому читанні за основу.

Проект Закону про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони (II читання) (реєстр.№4288 від 22.03.2016), вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому.

 

версія для друку