українська російська англійська
Геннадій Зубко: Обсяги ринку енергоефективності України сягають 40 млрд. євро
12.05.2016 | 15:07
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Вже цього року на енергоефективні заходи, зокрема компенсацію теплих кредитів, з державного бюджету виділено 800 млн. гривень. Фонд енергоефективності, презентація якого відбудеться найближчим часом, забезпечить громадянам право на компенсацію тіла кредиту, зокрема тим, хто потребує субсидій. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час ІІ Форуму енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель», що відбувається 12 травня у Києві.

На його думку, посилення енергонезалежності – єдиний правильний шлях до зниження залежності від імпортованого газу. «Ця політика здатна перетворити Україну на експортера газу. Ми рухаємось до зменшення споживання, економії і підвищення якості послуг», - наголосив Геннадій Зубко.

Він відзначив величезні обсяги українського ринку у контексті заходів енергоефективності. «Вони сягають 40 млрд. євро. Відповідні заходи будемо впроваджувати протягом 8-10 років. Це – шлях України до європейських стандартів з точки зору нашої асоціації з ЄС та перспектива членства у Євросоюзі», - зазначив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр України зауважив, що міжнародні фінансові донори готові підтримувати Україну на цьому шляху. «Наші партнери з МФО, Світового банку, ЄІБ, ЄБРР тощо готові надавати кошти на дуже лояльних умовах, зокрема на 22-30 років і під невеликий відсоток. Нам потрібно, щоб кошти від модернізації комунальних підприємств перейшли на житловий сектор», - підкреслив Геннадій Зубко.

версія для друку