українська російська англійська
Ігор Насалик: Україна отримала можливість транспортувати іранську нафту нафтопроводом "Одеса-Броди"
12.05.2016 | 17:24
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна отримала можливість транспортувати іранську нафту нафтопроводом «Одеса-Броди». Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик наголосив під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Туреччина в Україні Йонетом Джаном Тезельом та турецькими фахівцями, яка відбулася 12 травня.

Ігор Насалик підкреслив, що українсько-турецьке партнерство у сфері енергетики є стратегічно важливим, зважаючи на геополітичні чинники та міжнародні тенденції у сфері енергетики. Також він зауважив про наявний технічний та практичний потенціал газотранспортної інфраструктури України. За словами Міністра, структурні зміни енергетичного сектору та нафтогазової галузі, зокрема, дозволять Україні відійти від традиційної ролі транзитера та підвищити рівень ліквідності власного енергетичного ринку.

Ігор Насалик зазначив, що в результаті зняття санкцій з Ірану Україна має можливість транспортувати іранську світлу нафту нафтопроводом «Одеса-Броди». «Українська сторона в рамках процесу лібералізації енергетичного сектору сьогодні розглядає можливість використання українських підземних сховищ газу іноземними газовими компаніями, в тому числі турецькими, для закачування та зберігання природного газу з метою його подальшого транспортування до країн ЄС», – наголосив під час зустрічі Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Ігор Насалик запевнив турецьких партнерів, що Україна готова надати турецькій стороні всебічну підтримку, у тому числі можливість доступу до своїх ПСГ, а також прокачування необхідних обсягів природного газу.

 

версія для друку