українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із Міністром оборони Туреччини перспективи поглиблення співробітництва двох країн
12.05.2016 | 19:51
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Міністром національної оборони Турецької Республіки паном Ісметом Їлмазом. Сторони обговорили перспективи поглиблення двостороннього співробітництва країн, зокрема у військо-технічних та торгівельних сферах.

"Радий тому, що за останній час ми маємо дуже якісне покращення нашої двосторонньої співпраці, і вірю в те, що ми зараз закладаємо основи поглиблення нашої взаємодії – і в політичній, і в економічній, і в оборонній сфері", - заявив Володимир Гройсман.

За його словами, Туреччина є одним з головних партнерів України. Разом дві країни мають великий потенціал для розвитку взаємодії у різних секторах, зокрема у сферах економіки та енергетики, наголосив Прем'єр-міністр. Також є перспективним співробітництво в оборонній сфері, що сприятиме підвищенню обороноздатності України.

"Моє повідомлення - поглиблюємо наші відносини, розширюємо торгівельний компонент, підходимо до підписання зони вільної торгівлі, і ми готові до подальшого поглиблення взаємодії у всіх сферах", - заявив Голова Уряду.

Міністр національної оборони Турецької Республіки Ісмет Їлмаз запевнив, що Туреччина продовжить підтримку України у досягненні нею миру і процвітання. "Ми сприймаємо Україну як одного з найважливіших партнерів у регіоні", - зауважив він.

Співрозмовник повідомив, що об'єм торгівлі двох країн минулого року сягнув 4 млрд. доларів. Разом з тим, є значний потенціал для збільшення торгівельного обороту, зазначив він та висловився за здійснення заходів для досягнення високих показників.

Крім того, Ісмет Їлмаз підтримав ідею закінчення переговорів між країнами про вільну торгівлю до кінця року. Це також сприятиме зростанню обсягів інвестицій з Туреччини до України, зазначив він.

Міністр національної оборони Турецької Республіки також підкреслив потенціал двох країн у розвитку військово-технічного співробітництва та технологій оборонно-промислового комплексу. "Чорне море не розділяє, а, навпаки, об'єднує наші країни, - підкреслив Ісмет Їлмаз. - Співробітництво у цій сфері буде корисним як для Туреччини, так і для України".

 

 

версія для друку