українська російська англійська
Коментар МЗС України щодо ухвалення Європейським Парламентом Резолюції щодо ситуації з дотриманням прав кримських татар
13.05.2016 | 09:14
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

В Україні вітають ухвалення Європейським Парламентом 12 травня 2016 року резолюції щодо ситуації з дотриманням прав кримських татар на території тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим.

Важливо, що Європарламент рішуче засудив рішення російської окупаційної влади заборонити Меджліс кримськотатарського народу та вимагає його негайного скасування, вважаючи це рішення системним і цілеспрямованим переслідуванням кримських татар, політично вмотивованою дією, що спрямована на подальше залякування законних представників кримськотатарської громади.

Рішуче засуджується й продовження практики застосування так званою владою Криму репресій щодо кримських активістів, зокрема незаконних арештів, викрадень, насильства, тортур, страти без суду і слідства, насильного нав’язування мешканцям Криму російського громадянства та їхнього подальшого незаконного переміщення на територію Росії. Європарламент нагадав Росії, що вона як держава-окупант несе повну відповідальність за дотримання прав людини в Криму і повинна забезпечити належне розслідування усіх фактів їх порушення, а також допустити міжнародні правозахисні організації до здійснення відповідного постійного моніторингу.

В Україні вдячні за підтримку Європарламентом ідеї застосувати санкції до осіб, причетних до заборони діяльності Меджлісу, а також за заклик до інституцій ЄС надати фінансову підтримку діяльності Меджлісу.

Європарламент закликав негайно домагатися мирної реінтеграції окупованого Криму у правове поле України відповідно до норм міжнародного права і в черговий раз підтримав ініціативу України щодо створення міжнародного механізму ведення переговорів щодо відновлення українського суверенітету над Кримом у форматі «Женева плюс» за безпосереднього залучення ЄС.

Ми високо цінуємо незмінну чітку і послідовну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії, а також за особливу увагу до долі кримських татар та громадських активістів в окупованій АР Крим.

 

версія для друку