українська російська англійська
Держенергоефективності та місцеві органи влади спільно працюватимуть над впровадженням енергосервісу у бюджетній сфері
13.05.2016 | 09:47
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

12 травня ключовою подією II Форуму енергоефективного партнерства стало підписання Меморандумів про партнерство між Держенергоефективності та місцевими органами влади щодо запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.

"Ініціюючи проведення Форуму, ми поставили за мету продовжити тісну співпрацю з місцевими органами влади, започатковану ще минулого року. Адже рік спільної роботи у напрямку поширення програми "теплих" кредитів був надзвичайно плідним: прийнято 146 місцевих програм з відшкодування частини відсотків за кредитами, у процесі розробки – ще близько 100 програм. Це сприяло збільшенню кількості учасників програми з утеплення житла. І сьогодні, підписуючи меморандуми, ми започатковуємо співпрацю з місцевою владою у напрямку запровадження механізму енергосервісу, що стане запорукою проведення енергосервісними компаніями масштабної термомодернізації найбільш вразливої та проблемної сфери - бюджетних установ", - наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

Сергій Савчук також нагадав, що потенціал скорочення газу в бюджетній сфері завдяки енергомодернізації становить до 50%. "Це майже 800 млн. м3 заощадженого газу в рік та потенційний ринок енергосервісу обсягом близько 5 млрд. доларів", - зауважив він.

Відповідно до підписаних меморандумів, Держенергоефективності бере на себе зобов’язання надавати консалтингові послуги щодо:

- законодавства у сфері енергосервісу;

- розрахунку базового рівня енергоспоживання;

- підготовки проектів документів (тендерний пакет, рішення органу місцевої влади про узгодження і затвердження тощо);

- моніторингу енергоспоживання та верифікації результатів енергосервісу.

Для виконання зазначених зобов’язань при Держенергоефективності буде створено "call-центр ЕСКО".

Також Агентство вестиме щоквартальний моніторинг кількості укладених ЕСКО-договорів у регіонах.

У свою чергу місцеві органи влади відповідатимуть за такі питання:

- проведення регіональних семінарів з питань ЕСКО;

- забезпечення щорічного збільшення кількості укладених енергосервісних договорів;

- запровадження системи матеріального стимулювання відповідальних за реалізацію ЕСКО-проектів;

- створення інформаційної бази потенційних об’єктів енергосервісу.

Так у рамках II Форуму енергоефективного партнерства "Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель" було підписано 33 Меморандуми.

Держенергоефективності продовжуватиме роботу щодо зміцнення співпраці з місцевою владою і після завершення заходу.

Довідково

Держенергоефективності підписано Меморандуми про партнерство у сфері енергоефективності бюджетних установ з:

- керівництвом обласних державних адміністрацій: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської;

- керівництвом міських державних адміністрацій: Київ, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Краматорськ, Луцьк, Одеса, Рівне, Сєверодонецьк, Суми, Тернопіль, Ужгород, Херсон, Хмельницький, Чернівці.

 

версія для друку