українська російська англійська
Фахівці з Івано-Франківська візьмуть участь у розробленні програми реформування енергетичного сектору України
13.05.2016 | 10:06
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Саме на важливості залучення вітчизняних фахівців наголосив Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час зустрічі з науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, що проведена 12 травня в Міненерговугілля

Делегація університету на чолі з ректором ІФНТУНГу Євстахієм Крижанівським прибула до Міністерства на запрошення Ігоря Насалика для участі в  розробці засад реформування енергетичного сектору України, зокрема нафтогазового комплексу. Спільна мета Міненерговугілля та науковців – збільшення власного видобування нафти та газу та підвищення рівня енергетичної безпеки нашої держави.

Під час зустрічі Міністр зазначив: «Основна ідея полягає в тому, щоб науковий потенціал, який створювався роками, був максимально використаний у процесі реалізації державної політики в енергетичній сфері». Також Міністр наголосив, що отримав підтримку Прем’єр-міністра з цього питання та запропонував опрацювати напрямки енергетичної політики на кількох майданчиках, які стосуються видобування нафти та газу, геологічної розвідки, впровадження сучасних технологій тощо.

Ігор Насалик висловив переконання, що науковий потенціал університету спроможний для виконання поставлених завдань, адже серед фахівців вузу – 100 докторів наук. «Вважаю, що фахівці з Івано-Франківська, які свого часу здійснювали розробку газових родовищ в Тюмені і мають неоціненний досвід, нададуть допомогу нарівні з європейськими колегами з питань зменшення вартості буріння, оптимізації та  модернізації виробничих процесів та інших важливих питань роботи нафтогазової галузі», - зазначив Міністр.

Міністр анонсував також проведення 26 травня Міжнародного енергетичного конгресу «Енерго Весна 2016», на якому заплановано презентувати Стратегію розвитку енергетичної галузі, та закликав до плідної співпраці, щоб гідно представити вітчизняну галузь на цьому заході.

Також Ігор Насалик вернув увагу на важливість заходів з енергоефективності та енергетичного контролю. «Зменшення втрат енергоресурсів та нарощування власного видобутку – ключові складові енергетичної незалежності України», - наголосив Міністр. 

Нагадаємо, 6 травня Підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу у рамках поїздки Ігоря Насалика до Львівської та Івано-Франківської областей.

 

 

версія для друку