українська російська англійська
На Волині провели нормативну грошову оцінку більше 80 земельних масивів
13.05.2016 | 12:44
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Волинські землевпорядники у поточному році провели нормативну грошову оцінку (НГО) 82 земельних масивів за межами населених пунктів. З них 45 – для підготовки продажу прав на землю на аукціонах, 12 – по водних об’єктах, 10 – для сільськогосподарського використання та 15 – промислових та під об’єктами енергетики.

Для проведення робіт у обласному бюджеті на 2016 рік передбачено 66,4 тис. грн. та додатково очікується ще 118,3 тис. грн. при розподілі вільних залишків. Це дасть можливість здійснити нормативну оцінку ще 143 масивів. Проведення НГО потребують 71 ділянка сільськогосподарського призначення (1127 га) та 72 несільськогосподарського (1352 га).

Землевпорядники Волині у першому півріччі 2016 року планують завершити оновлення НГО земель шести населених пунктів області: міст Нововолинськ, Рожище та Устилуг, смт. Стара Вижівка, сіл Рівне та Старовойтове Любомльського району.

Минулого року оновили нормативну грошову оцінку земель 17 населених пунктів: м. Луцьк, 12 селищ та 4 сіл. Поза графіком такі роботи провели ще у 12 населених пунктах.

Довідково

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

 

версія для друку