українська російська англійська
За рахунок Фонду енергоефективності інвестор зможе отримати компенсацію від держави за проведені енергоефективні заходи, - Геннадій Зубко
13.05.2016 | 13:43
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Спільно з європейськими партнерами Україна опрацьовує питання створення Фонду енергоефективності, модель якого пропонує конкретні кроки щодо матеріальної підтримки нашої держави в питанні енергонезалежності.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України 13 травня.

«Українське населення сьогодні споживає 18 млрд. кубів газу у багатоповерхівках та індивідуальних будинках. Втрати у системах на сьогодні становлять понад 11,5 млрд. кубів. Це та плата, яку ми платимо щорічно за бездіяльність влади протягом 25 років», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, за рахунок збільшення власного видобутку газу та впровадження енергоефективних заходів можливе зменшення його споживання майже удвічі.

«Зараз нам потрібно прийняти декілька дуже важливих речей, які саме спрямовані на захист громадян з точки зору заходів з енергоефективності. Це, в першу чергу, прийняття у другому читанні закону «Про житлово-комунальні послуги», в якому визначають, зокрема, питання взаємовідносин між споживачем та надавачем послуг, комерційного обліку тощо. Адже неможливо ефективно управляти тим, що не обліковується», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Урядовець наголосив, що серед першочергових завдань, які сьогодні стоять перед Урядом, є звершення обладнання тепловими будинковими лічильниками багатоповерхівок. «Ми хочемо, щоб люди мали змогу чітко розуміти скільки вони сплачують і як вони можуть зекономити», - додав він.

Ще одним важливим питанням, за словами Геннадія Зубка, є питання прийняття Закону «Про енергетичну ефективність будівель», адже саме він визначає, яким чином буде проведений аудит та сертифікація того чи іншого житлового приміщення, яким чином буде визначений клас енергоефективності будівлі.

«Це дозволить нам сказати про те, що саме ця будівля може бути один раз про інвестована, і в майбутньому вона буде економити споживання теплової енергії. Це ті речі, якими вже багато років користується Європа і які дають можливість зменшити споживання енергоресурсів», - відзначив він.

Геннадій Зубко також сказав, що технічна рамка з визначення класу та стандарту будинку дасть можливість не тільки зменшити споживання в конкретній будівлі, але й отримати від держави компенсацію проведених енергоефективних заходів. «Саме на це і буде спрямована діяльність Фонду енергоефективності, - додав він.

 

версія для друку