українська російська англійська
Міністри оборони України та Турецької Республіки домовилися про посилення співпраці за багатьма напрямками
13.05.2016 | 14:40
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

13 травня Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів у Києві зустріч з Міністром національної оборони Турецької Республіки Ісметом Їлмазом.

Міністр оборони України поінформував Ісмета Їлмаза щодо поточної ситуації в Україні та у зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Також генерал армії України Степан Полторак ознайомив колегу зі станом реформування оборонного відомства та Збройних Сил України й питаннями пов’язаними з двостороннім співробітництвом між Україною та Туреччиною.

Міністр оборони України наголосив, що ближчим часом планується прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня України, розробленого з урахуванням пропозицій іноземних експертів та основних стратегічних документів держави у сфері національної безпеки та оборони.

«Співробітництво між нашими державами та оборонними відомствами вийшло на новий практичний рівень, що стало можливим за результатами останнього офіційного візиту Президента України Петра Порошенко до Турецької Республіки. На сьогодні вже досягнуто попередні домовленості щодо збільшення кількості та обсягів спільних навчань, обміну інформацією та досвідом», – підкреслив Степан Полторак.

У той же час Ісмет Їлмаз зазначив, що Україна дружня та братня для Туреччини країна.

«Туреччина хоче бачити Україну мирною та процвітаючою. Ми підтримуємо Ваші реформи, які Ви втілюєте в армії у вкрай складних умовах. Дякуємо, що українська армія демонструє неабияку стійкість у захисті своєї територіальної цілісності», – зазначив Міністр національної оборони Турецької Республіки.

Міністрами оборони України та Турецької Республіки запропоновано розробити спільний план дій щодо подальшого співробітництва в оборонній сфері з питань військово-технічного співробітництва, логістичного забезпечення, підготовки особового складу, військово-промислового комплексу, а також посилення співробітництва щодо спільних дій у басейні Чорного моря.

Відповідні документи стосовно реалізації заходів очільники оборонних відомств домовилися підписати при наступній зустрічі.

 

версія для друку