українська російська англійська
Андрій Рева: Для нас Швейцарія є взірцем того, як повинна функціонувати держава та її інституції
13.05.2016 | 15:33
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

У Мінсоцполітики відбулася зустріч Міністра Андрія Реви з Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Гійомом Шойрером.

Вітаючи гостя, Андрій Рева зазначив, що має чималий особистий досвід співпраці з колегами із Швейцарської Конфедерації, набутий у Вінниці, коли за фінансової підтримки швейцарського Уряду міська рада займалася проектом з модернізації систем теплопостачання. До того ж, зауважив Міністр, завдяки місту Цюріху місто Вінниця нині має найкращий трамвайний парк в Україні, обладнаний доступом до технології Wi-Fi.

«Цей досвід є дуже позитивним. Звичайно, питання, над якими доводиться працювати Мінсоцполітики сьогодні, дещо інші, ніж були у Вінниці. Тому що Міністерство має свою специфіку і свої завдання. Але для нас Швейцарія є взірцем того, як повинна функціонувати держава та її інституції, як вони повинні дбати про громадян, як мають прийматися рішення в країні. Тобто, будуючи громадянське суспільство, ми орієнтуємося на кращі зразки, і в цьому відношенні Швейцарія для нас є дороговказом», - сказав Андрій Рева.

За словами Міністра, Україна, відповідаючи на виклики сьогодення, змушена вирішувати специфічні завдання. Але при цьому обов’язково багато уваги приділяється питанням, пов’язаним з наданням гуманітарної допомоги людям, які нині страждають від військового конфлікту на Сході України. «Ми дуже цінуємо ту допомогу, яку небайдужі громадяни різних країн, урядові й неурядові організації надають нашій державі у цей непростий період, у тому числі й із Швейцарської Конфедерації», - підкреслив очільник Мінсоцполітики.

У відповідь Гійом Шойрер повідомив, що його співвітчизники й надалі готові допомагати українцям. Зокрема, наприкінці травня, за його словами, має прибути черговий гуманітарний вантаж із ліками та медичними інструментами для шпиталів.  «Ми готові розглядати й інші ваші пропозиції та побажання у цій сфері», - зауважив він.

Андрій Рева висловив сподівання, що сфери співробітництва українців із швейцарськими колегами надалі лише розширюватимуться. Він нагадав, що коли у попередні роки була підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Федеральною Радою Швейцарської Конфедерації про обмін стажистами, наші громадяни отримали можливість проходити стажування під час перекваліфікації або навчання.

«У нас є бажання інтенсифікувати в рамках цієї угоди співпрацю, щоб дати цій угоді друге дихання», - запропонував Міністр. - Крім того, ми працюємо в рамках спільного проекту „Попередження торгівлі людьми шляхом соціальної роботи та мобілізації громад”. Однак, вважаю, цей перелік програм нашого співробітництва може бути розширений, наприклад, по напрямках, які стосуються соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та громадян, які продовжують залишатися в зоні проведення АТО».

Сторони домовилися більш детально обговорити ці питання під час наступних зустрічей.

Особливий інтерес Гійом Шойрер виявив і до проведення пенсійної реформи в Україні, зокрема, щодо запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування.

«Запровадження накопичувальної системи у нас залежить від стабілізації економічної ситуації, зниження рівня інфляції до рівня, який є в країнах Європейського Союзу, і наявності відповідних структур, куди можна було б вкладати пенсійні кошти, не боячись їх втратити. До того ж на даному етапі ми вирішуємо декілька проблем, щоб вивести пенсійну систему з кризи та знизити дефіцит Пенсійного фонду України», - відповів Міністр і роз’яснив, що саме має на увазі.

Так, за словами Андрія Реви, із 42 млн. населення України - 26 мільйонів людей працездатного віку. А працюючих – 16 мільйонів. Єдиний соціальний внесок платять 12 мільйонів громадян. Тобто менше половини людей працездатного віку платять пенсійні внески.

«Якщо ми хочемо стабілізувати пенсійну систему, ми повинні законодавчо  встановити норми, які зобов’яжуть всіх платити внески в Пенсійний фонд., адже це справедливо. А на сьогодні у нас люди, які не платять внески, мають право не платити відповідно до чинного законодавства. Тому, на даному етапі Уряд бачить своє першочергове завдання – наведення порядку саме тут: всі громадяни працездатного віку повинні платити внески в Пенсійний фонд. Тобто потрібно забезпечити реалізацію принципу – закон один для всіх: всі громадяни України мають рівні права та обов’язки», - наголосив Андрій Рева.

За словами Міністра в Україні відсутні стимули для тих, хто працює, платити єдиний соціальний внесок. Чому? Тому що право на пенсію люди отримують, навіть не виконуючи вимог закону щодо мінімального обв’язкового страхового стажу для отримання пенсії. У нас 12,5 млн. пенсіонерів, із них півтора мільйони – це люди, які не мають необхідного страхового стажу для отримання пенсії, але пенсію отримують. Тому для цієї категорії осіб та зменшення навантаження на Пенсійний фонд потрібно створити умови, за яких отримання державної допомоги буде більш вигідним, ніж отримання пенсійного забезпечення», - зауважив Андрій Рева.

На його переконання, потрібні зміни в законодавстві і Уряд наполягатиме на їх прийнятті. Вже готується пакет відповідних законодавчих ініціатив, який дозволить змінити ситуацію. За інформацією Міністра, перший крок вже зроблено - подано законопроект щодо скасування податку на пенсію.

«Головне – відновити соціальну справедливість. Пенсію не можна оподатковувати. Ми хочемо повернути довіру людей до пенсійної системи. Подальші кроки будуть менш популярними, але починати треба з чогось хорошого. Сподіваюся в суспільстві нас зрозуміють і така позиці, вважаю, правильна», – наголосив Міністр соціальної політики.

 

версія для друку