українська російська англійська
Остап Семерак: Міністерство екології та природних ресурсів України поглибить співпрацю з Федеративною Республікою Німеччина в природоохоронній сфері
13.05.2016 | 16:00
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністерство екології та природних ресурсів України поглибить співпрацю з Федеративною Республікою Німеччина в природоохоронній сфері. Про це сьогодні, 13 травня, домовилися під час зустрічі Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак із Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістофеном Вайльом та керівником економічного відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Хольгером Кремером.

Під час двохсторонніх переговорів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак поінформував представників німецької сторони про пріоритети діяльності Уряду України в природоохоронній сфері на 2016 рік.

Зокрема, Міністр акцентував увагу, що основними пріоритетами в роботі є гармонізація законодавства України з нормами ЄС. А саме, запровадження Національного плану дій з охорони навколишнього середовища на 2016-2020 року та виконання планів імплементації Директив ЄС.

Також Остап Семерак розповів, що Уряд України працюватиме над впровадженням нової політики поводження з відходами та реформуванням системи державного природоохоронного нагляду.

Окрему увагу Міністр звернув на напрямки роботи з екобезпеки, які будуть проводитися в зоні відчуження.

«Плануємо активно працювати над вилученням в повному обсязі ядерного палива з енергоблоків, завершенням процесу насування арки НБК об’єкта «Укриття» та створенням в зоні відчуження умов для залучення інвестицій з метою розвитку сонячної енергетики», - зазначив Остап Семерак.

Також сторони обговорили подальші кроки у впровадженні українсько-німецького проекту «Підтримка природно-заповідних територій України», реалізація якого розпочалася 1 травня 2016 року.

Нагадаємо, що проектом виділено 14 млн. євро на розвиток національних природних парків, біосферних та природних заповідників України із застосуванням досвіду європейських країн. Впровадження проекту стало можливим після підписання Урядом та ратифікації Верховною Радою України «Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво.

Домовилися сторони посилити роботу щодо підготовки нового проекту у природоохоронній сфері на суму 15 млн. євро. Проектом «Заходи з адаптації до змін клімату, спрямовані на забезпечення збереження біорізноманіття та соціально-економічної стабільності місцевого населення природоохоронних територій України» передбачено заліснення, відновлення водно-болотних угідь, лучних та степових ділянок.

Під час зустрічі представники Республіки Німеччина запропонували допомогу в реалізації пріоритетів в природоохоронній сфері та домовилися про залучення німецьких експертів до даної роботи.

Домовилися сторони про обмін досвідом керівників національних природних парків і заповідників України та природоохоронних установ Німеччини.

 

версія для друку