українська російська англійська
ЄБРР всебічно підтримує Уряд України в напрямку підвищення енергоефективності будівель
13.05.2016 | 17:29
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

ЄБРР всебічно підтримує Уряд України в напрямку підвищення енергоефективності будівель. Про це повідомив на ІІ Форумі енергоефективного партнерства, присвяченому питанням енергосервісу в бюджетній сфері, Сергій Масліченко – асоційований директор департаменту енергоефективності Представництва ЄБРР в Україні. «Одна з ключових цілей ЄБРР - допомогти Україні досягти енергетичної незалежності», - підкреслив він.

У ході виступу Сергій Масліченко поділився досвідом та планами ЄБРР щодо реалізації проектів з енергоефективності в Україні. Він зауважив, що з 2006 по 2015 роки лише в муніципальний сектор ЄБРР вкладено інвестицій на суму 448 млн. євро.

З 2012 по 2015 роки надано технічну допомогу з підготовки законодавства щодо запровадження енергосервісних договорів та виділено 10 млн. євро на реалізацію пілотного проекту з термомодернізації 84 шкіл та дитячих садочків у м. Дніпропетровську.

Наразі передбачається, що ЄБРР надаватиме технічну допомогу, зокрема ЕСКО-компаніям під час реалізації проектів з підвищення спроможності, проведення енергоаудитів, підготовки тендерної документації тощо.

У свою чергу Володимир Шимкін, заступник директора програми ЄБРР з підтримки енергоефективної модернізації житла «IQ energy» презентував учасникам Форуму новий фінансовий інструмент ЄБРР з підвищення енергоефективності в житловому секторі України – програма «IQ energy».

ЄБРР організував програму кредитного фінансування  у розмірі 75 млн. євро та грантової підтримки у розмірі 15 млн. євро для стимулювання інвестицій у житловий сектор України. Реалізацію програми офіційно розпочато з 7 квітня 2016 року:

75 млн. євро надаватимуться на кредити за принципом єдиного вікна через Укрсиббанк, Мегабанк та ОТП банк;

15 млн. євро грантового співфінансування від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Ці кошти зможуть отримати позичальники ОСББ, власники квартир та будинків. Фінансуватимуться витрати на енергоефективні матеріали і обладнання та роботи відповідно до Каталогу постачальників. Наразі, вже більше ніж 350 прийнятних постачальників і монтажних організацій.

Більше інформації можна знайти у презентаціях спікерів Форуму за посиланням:

http://saee.gov.ua/uk/events/forum

 

версія для друку