українська російська англійська
Геннадій Зубко: Україна та Туреччина реалізовуватимуть спільні проекти у металургії, будівництві, газовій сфері
13.05.2016 | 17:42
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Досягнуто домовленості із Туреччиною про спільні будівельні проекти, полегшення доступу наших металургів на турецький ринок, «Південний газовий коридор», інфраструктурні проекти в Криму для підтримки кримських татар. Про це написав  у своєму Твітері Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який очолює українську делегацію.

За його словами, сторони вирішили у 2016-2017 провести в Києві спільний міжнародний будівельний форум. До того часу буде опрацьовано низку стратегічно важливих для обох країн інфраструктурних об’єктів.

«Ведемо розмову, аби Туреччина відкрила ринок нашим металургам. Україна готова долучитися до розбудови й реконструкції турецьких металургійних підприємств. Домовились про співпрацю у сфері енергоефективності. Зокрема у питаннях проектування нових «зелених» будівель», - зазначив Геннадій Зубко.

Він повідомив про наміри створити спільний комітет з митних питань між Туреччиною та Україною для покращення торгових взаємовідносин.

 «Обговорили можливість долучення України до важливого  проекту «Південний газовий коридор» у разі доведення економічної доцільності та забезпечення недискримінаційного доступу до відповідних потужностей. Турецька сторона запросила ДП “УкрНДНЦ” стати членом Міжрегіональної спілки стандартизації (BASB)», - наголосив Зубко.

Він також підкреслив важливість для України позиції Туреччини щодо кримського питання, зокрема щодо долі кримсько-татарського народу. «Будемо сприяти турецьким інфраструктурним проектам, спрямованим на підтримку кримських татар», - відзначив Геннадій Зубко.

Довідково

Десяте засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва (далі – Комісія), створеної відповідно до статті 10 Угоди про торговельно-економічне співробітництво, підписаної 4 травня 1992 року, між Урядом Турецької Республіки та Урядом України, відбулося в м. Київ 12-13 травня 2016 р. Українську делегацію очолив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Турецьку делегацію – Міністр національної оборони Турецької Республіки  Ісмет Їлмаз.

 

версія для друку