українська російська англійська
У Міненерговугілля домовилися про оновлення Енергетичної стратегії України
13.05.2016 | 19:36
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

«Нам бракує сучасного довгострокового стратегічного документа для успішного просування реформ в енергетичному секторі», - зазначив Ігор Насалик під час зустрічі з  міжнародними консультантами, яких Міненерговугілля має намір залучити до участі в розробці проекту Стратегії.

На початку зустрічі про плани щодо підготовки проекту поінформував голова НКРЕКП Дмитро Вовк, наголосивши, що робота щодо оновлення Стратегії буде здійснюватися за участю гравців ринку, які будуть допомагати ідеями, інформацією, проте не втручатимуться в розробку концепції. Також зазначив, що після того, як документ буде розроблено, у 4 кварталі можна буде виходити на його широке громадське обговорення. За його словами, кінцевим результатом має стати набір ключових показників, яких ми хочемо досягти, а також які законодавчі та операційні кроки мають здійснювати Міністерство та НКРЕКП.

Ігор Насалик окреслив ситуацію  в енергетичній галузі України та першочергові кроки Міністерства, які вже зроблені для врегулювання проблем.  При цьому наголосив, що найпершим завданням є погашення боргів та вирішення питання розрахунків, без чого ринок не зможе існувати.

«Ми йдемо шляхом збільшення видобутку та впровадження заходів з енергоефективності, - зазначив Міністр. – За підрахунками, ми зможемо вийти на економію енергоресурсів на 20-25%, що дасть можливість економити 4-5 млрд. куб метрів газу».  Також він зауважив про значні втрати в теплопостачанні: «Це той резерв, який ми можемо зекономити».

Ігор Насалик запропонував залучити до участі в оновленні Стратегії представників Мінекономрозвитку, Мініфраструктури і вже наступного тижня провести засідання робочої групи для визначення основних засад та напрямків роботи.

Під час зустрічі виступив також заступник голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський. Він запропонував у процесі роботи над документом враховувати постійні зміни в економічному розвитку та фактори впливу, щоб документ мав гнучкість та динамічність.

 

версія для друку