українська російська англійська
"Підтримка роботи Українського інституту у Швеції - важливий крок у культурній дипломатії", - Євген Нищук
16.05.2016 | 01:12
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

В рамках робочої поїздки до Королівства Швеція Міністр культури України Євген Нищук зустрівся із Наталією Пасічник – музикантом, засновником і директором Українського Інституту у Швеції, який розпочав свою діяльність у Стокгольмі, у серпні 2014 року.

Під час розмови директор громадської культурної ініціативи ознайомила Міністра з першими вагомими результатами роботи. Зокрема, співпрацею з Брюсселем щодо актуальних питань, підготовкою першого фестивалю українського фільму, участю Українського Інституту у другому за масштабом після Франкфурту книжковому ярмарку “Кафе Європа” у Гьотеборгу (цього року там було представлено книгу “Україна в Європі”, підготовану спільно з Польським Інститутом). За словами Наталії Пасічник нині громадська ініціатива, хоч і збирає на своїх заходах високе представництво гостей та учасників і має резонанс у ЗМІ, втім досі існує з “напівандерграундним” статусом, а більшість ідей вдається втілити лише силами небайдужих.

“Ми прагнемо задовольнити мистецькі потреби передусім не української громади за кордоном, ми працюємо на шведського, скандинавського глядача. І відчуваємо з їх боку велику цікавість. Це важливий момент в інтеграції української культури у сучасний європейський контекст”, – зазначила Наталія Пасічник.

“Такі ініціативи треба підтримувати і спільними зусиллями доопрацьовувати, аби усі найкращі ідеї були втілені у життя, - додав у розмові Міністр культури Євген Нищук. - Та підтримку таких інституцій варто робити не символічними жестами, а говорити про конкретні завдання та шляхи їх вирішення. Ми, як Мінкультури відкриті до того, щоб будувати дієві механізми співпраці, зокрема і у пошуку фінансів, роботи з МЗС та іншими державними інституціями. Це надзвичайно важливо зараз, коли градус цікавості до України високий, а робота таких центрів стає вагомим кроком у культурній дипломатії”.

Міністр культури розповів, що мав розмову про існуючий Український інститут з Міністром культури і демократії Швеції Аліс Ба Кунке. Європейський чиновник високо оцінила діяльність громадської ініціативи та зі свого боку запевнила у її підтримці. Євген Нищук також підкреслив, що готовий залучати розробки культурного центру у значимі державні програми, зокрема – у питання створення в Україні Інституту Книги, а також запевнив у всебічному сприянні в підготовці проекту “Українська осінь”, що відбудеться у Стокгольмі восени 2016 року.

 

 

версія для друку