українська російська англійська
Україна і Туреччина затвердили програму співпраці у сфері технічного регулювання
16.05.2016 | 14:55
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Україна активізує співробітництво з Туреччиною у сфері технічного регулювання стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів. Програму реалізації відповідного Меморандуму, укладеного між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки, підписав заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Програма реалізації розрахована на 2016-18 роки та спрямована на подальший розвиток співпраці з Туреччиною у сфері технічного регулювання. Мова йде про налагодження співпраці між профільними організаціями у сфері метрології та її розширення у рамках участі в міжнародних та європейських організаціях зі стандартизації.

Українські та турецькі фахівці домовилися обмінюватися інформацією про законодавчі та нормативно-правові акти у профільній сфері, щоб усунути зайві бар’єри у торгівлі. Також планується налагодити обмін досвідом щодо інспектування безпеки продукції для експорту та імпорту.

Крім того, програма передбачає можливість проведення спільних семінарів щодо впровадження європейського технічного законодавства і процедур з оцінки відповідності. Це має особливе значення в рамках поточного переговорного процесу України та Європейського Союзу (ЄС) щодо укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Нагадаємо, що підписання угод АССА означає для українських виробників можливість ставити на свої товари позначку СЕ (фр. Conformité Européenne, відповідність продукції вимогам ЄС) і експортувати такі товари в ЄС без додаткової перевірки чи сертифікації.

Підписання програми відбулося в рамках Десятого спільного засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва, яке проходило 12-13 травня 2016 року в Києві.

Детальніше про роботу комісії тут.

 

версія для друку