українська російська англійська
Міненерговугілля продовжить співпрацю із США в енергетичній сфері
17.05.2016 | 09:10
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик зустрівся з Вільямом Брайаном, старшим радником з міжнародних питань Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки. Серед багатьох питань, обговорених на зустрічі, було, зокрема, питання підготовки до нового опалювального періоду.

Ігор Насалик підкреслив: «За даними соціологічних опитувань, найважливішим для громадян є можливість отримувати тепло та електроенергію – це  питання безпеки їх сімей». Тому Міністр підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки щодо співпраці  з питань  підготовки до опалювального періоду 2016/2017 року.

Також Ігор Насалик наголосив на незмінності курсу в енергетичній сфері: «Робота спрямована на проведення глибоких і системних реформ». Він запевнив у дотриманні Україною рекомендацій  МВФ, а також зобов’язань, взятих державою перед міжнародною спільнотою в енергетичній сфері.

Міністр повідомив про перші успішні кроки, серед яких – впровадження єдиної ціни на газ на рік раніше встановленого терміну, розв’язання проблеми щодо фінансування вітрової генерації та відновлення експорту електроенергії. «Ми маємо достатні потужності, щоб відновити експорт електроенергії. Це додаткові кошти, які надійдуть до енергоринку», - сказав Міністр.

Під час зустрічі обговорено також питання енергетичної безпеки, розв’язання проблем у роботі ДП НАЕК «Енергоатом»,  збільшення частки генерації з відновлювальних джерел та інші.

Американська сторона схвально відгукнулася щодо встановлення єдиної ціни на газ. «Це гарний сигнал для західних донорів, для всіх, хто хоче побачити справжні реформи в Україні», - наголосив Вільям Брайан.

Сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю в енергетичній сфері.

«Наші внуки житимуть у сильній незалежній Україні, і вони знатимуть, що в цій історії допомагали саме ви», - подякував Ігор Насалик американським колегам за надані пропозиції.

 

версія для друку