українська російська англійська
Збройні Сили України й Турецької Республіки підписали Імплементаційний план військового співробітництва до 2020 року
17.05.2016 | 09:46
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

З огляду на важливість геополітичної обстановки в басейні Чорного моря, продовжується розвиток військового співробітництва з Туреччиною, як стратегічним партнером України. Останнім часом співпраця між Анкарою та Києвом набула додаткової значущості.

16 травня між Збройними Силами України та Турецької Республіки підписано Імплементаційний план військового співробітництва Збройних сил України та Турецької Республіки, який містить практичні кроки, спрямовані на нарощування оперативних спроможностей Збройних Сил України.

Зазначений документ підготовлено з метою практичної реалізації домовленостей досягнутих під час зустрічі начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та начальника Генерального штабу Збройних сил Турецької Республіки у лютому 2016 року.

З боку української сторони Імплементаційний план підписав начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк, з турецької – військовий аташе при Посольстві Турецької Республіки в Україні капітан 1 рангу Мустафа Аслан.

Імплементаційний план чітко визначає напрямки та сфери військового співробітництва між збройними силами двох держав до 2020 року, зокрема: реформування та оборонне планування, військова освіта та підготовка військ, консультативно-дорадча допомога, співпраця між видами збройних сил, тощо.

Саме реалізація практичних заходів співробітництва у військовій сфері дозволить з одного боку зміцнити зв’язки з нашим південним сусідом, а з іншого – спрямувати зусилля на досягнення кінцевої мети – готовності ЗС України до членства в НАТО в 2020 році.

 

версія для друку