українська російська англійська
У МОЗ відбулася нарада з питань будівництва нового корпусу НДСЛ «ОХМАТДИТ» та забезпечення закладу необхідними лікарськими засобами
17.05.2016 | 11:46
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

У МОЗ відбулася нарада під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Романа Ілика з питань будівництва нового корпусу НДСЛ «ОХМАТДИТ» та забезпечення лікарськими засобами дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання.

До участі в ній були залучені представники дитячої лікарні, ДП «Укрмедпроектбуд» МОЗ України, фахівці Міністерства, а також заступник Голови Комітету з питань охорони здоров’я України, голова Опікунської ради при НДСЛ «ОХМАТДИТ», народний депутат Оксана Корчинська.

Було наголошено на необхідності якнайшвидшого розблокування будівництва нового корпусу лікарні та можливості почергового введення в експлуатацію, починаючи з діагностичного комплексу, т.зв. блоку «Д» і частково блоку «Б», в чому є наразі невідкладна потреба. За дорученням заступника Міністра Романа Ілика фахівці ДП «Укрмедпроектбуд» мають провести відповідні інженерно-медичні консультації з представниками лікарні вже на цьому тижні та визначитися з особливостями проведення робіт, враховуючи специфіку закладу.

Що стосується забезпечення необхідними лікарськими засобами дітей – пацієнтів НДСЛ «ОХМАТДИТ», хворих на онкологічні і онкогематологічні захворювання, Роман Ілик нагадав, що станом на 13 травня 2016 до закладу поставлено вже дві позиції за наступними препаратами: Доксорубіцин (50 мг) 132 упаковки та Емесетрон (ампули) 800 упаковок.

До кінця цього тижня, тобто до 22 травня 2016, планується поставити ще п’ять позицій, а саме:

- Ленограстим – 300 шприців;

- Мікафунгін – 20 флаконів;

- Циклоспорін, 100 мг – 221 капсул.;

- Циклоспорін, 50 мг – 100 капсул;

- Циклоспорін, 25 мг – 1135 капсул.

До кінця травня поточного року планується поставка ще по чотирьох позиціях:

- Іматиніб – 180 капсул;

- Циклоспорін, 100 мг – 1350 капсул;

- Циклоспорін, 50 мг – 1000 капсул;

- Циклоспорін, 25 мг – 1500 капсул.

По деяких особливо критичних позиціях препаратів, поставки яких затримуються, або вони не закуповуються централізовано через міжнародні організації (Цитарабін, Вінкрістин, Авелокс, Гептрал) питання буде вирішуватися в терміновому порядку через гуманітарну допомогу та за кошти благодійних організацій, які активно допомагають в цьому.

Як відомо, ситуація із забезпеченням лікарськими засобами пацієнтів НДСЛ «Охматдит» перебуває на особистому контролі в.о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського. МОЗ України докладає максимум зусиль для прискорення постачання лікарських засобів для лікування хворих не лише до НДЛС «ОХМАТДИТ», а й до усіх лікувальних закладів країни.

Як вже повідомлялося, для Міністерства це перший в цьому році досвід закупівель життєво необхідних лікарських засобів через міжнародні організації, які визначені Урядом України. Механізм їх проведення в подальшому буде налагоджений більш ефективно для вчасного та повного забезпечення пацієнтів необхідними ліками.

 

версія для друку