українська російська англійська
Євген Нищук: Україна має всі можливості використати позитивний досвід Швеції у розвитку музейної справи
17.05.2016 | 12:15
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук  провів ряд зустрічей з представниками музейного середовища Швеції задля глибшого вивчення досвіду країни та пошуку варіантів впровадження їх в Україні. Так Євген Нищук ознайомився з функціонуванням одного з найпопулярніших та найвідвідуваніших у Скандинавії музеїв – морський музей «Васа» (Vasamuseet), що розташований у Стокгольмі на острові Юргорден.

«Базуючись на своїх раритетах та артефактах Швеція практично побудувала економіку, фінансова складова, яка забезпечує серйозні грошові потоки – це у великій мірі – кошти від культури. І це той досвід, який ми маємо переймати, адже Україні є що продемонструвати світу,» – сказав Міністр.

Чого вартує тільки старовинний корабель у музеї «Васа», що три сотні років пробув під водою і внаслідок серйозної операції був піднятий, відреставрований та виставлений до огляду. Навіть у вихідні дні ми спостерігаємо біля музею великі черги. В Україні ж ми маємо ще давніші артефакти, втім чомусь ще досі не достатньо яскраво їх презентуємо. А це могло б зіграти позитивну роль у формуванні нашого іміджу у світі, а також принести великі туристичні кошти в регіонах”.

Також Міністр відвідав шведський музей Армії (Armémuseum) та подякував за дбайливе зберігання українських реліквій, що долею історії опинилися за кордоном – зокрема, стяг міста Львова (що був віднайдений 1704 року), а також прапор Гетьмана Богдана Хмельницького (за інформацією істориків, виготовленого між 1649 та 1651 рр.)

У співпраці зі шведськими колегами було досягнуто порозуміння щодо необхідності впровадження шведського досвіду у реформуванні музейної сфери та розпочато широкі консультації з професійним та експертним середовищем з нагальних питань, як то охорона, електронні реєстри, підходи до експонування, наукова робота в музейних інституціях, здійснення музейного менеджменту тощо.

 

версія для друку