українська російська англійська
На Рівненщині отримали 99,5 мільйона гривень платежів за землю
17.05.2016 | 12:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку року у Рівненській області надходження до місцевих бюджетів від земельних платежів склали 99,5 млн. гривень. Ця сума на 34,8 млн. грн., або на 35% більша,  ніж за аналогічний період минулого року. Отримані коштисукупний об’єм надходжень орендної плати, доходів від продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Найбільшу частку доходів бюджетів – 50,56 млн. грн. – отримали від плати за оренду землі. Обсяг надходжень збільшився на 13,9 млн. грн. у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Суб’єкти господарювання сплатили 40,7 млн. грн. земельного податку (на 19,3 млн. грн. більше, ніж минулого року). Ще 8,2 млн. грн. отримали від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 1,6 млн. грн. перевищує тогорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв надійшла 71 тис. гривень.

Довідково

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

версія для друку