українська російська англійська
Павло Розенко та Ян Томбінскі обговорили питання внутрішньо переміщених осіб
17.05.2016 | 18:55
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко провів зустріч з Головою представництва ЄС в Україні Яном Томбінскі.

Під час зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб, зокрема верифікація соцвиплат переселенцям.

«Декілька місяців тому ми спільно зі Службою безпеки України та Державною прикордонною службою розпочали роботу щодо перевірки надання соціальних виплат тим людям, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, але насправді проживають на території, непідконтрольній українській владі», - розповів Павло Розенко, уточнивши, що відповідно до чинного законодавства України соціальні виплати, в тому числі і пенсії, виплачуються лише тим громадянам, які переїхали на постійне проживання на підконтрольну українській владі територію.

«За результатами цієї перевірки, СБУ передала на розгляд місцевих органів влади списки на приблизно 450 тисяч осіб щодо яких була підозра, що вони не проживають на підконтрольній Україні території. Станом на сьогодні, із цих 450 тисяч підтвердили своє проживання на підконтрольній українській владі території близько 80 тисяч громадян. Всі виплати їм відновлені в повному обсязі», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Щодо українських громадян, які залишилися проживати на окупованих територіях, Павло Розенко підкреслив, що всі належні їм пенсійні кошти депонуються і будуть виплачені в повному обсязі як тільки вони або переїдуть на підконтрольну Україні територію, або будуть виконані в повному обсязі Мінські угоди, відновлена територіальна цілісність України та робота державних органів на тимчасово окупованих територіях.

Сторони також обговорили питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб та надання гуманітарної допомоги тим людям, які з об’єктивних причин не можуть виїхати з окупованих територій.

Віце-прем’єр-міністр України подякував Голові представництва ЄС в Україні за ту допомогу, яку надав і продовжує надавати Європейський Союз.

 

версія для друку