українська російська англійська
Законопроект про земельну децентралізацію необхідно допрацювати перед прийняттям у другому читанні, - Геннадій Зубко
18.05.2016 | 11:55
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Ближчим часом Верховна Рада розглядатиме у другому читанні законопроект №4355, мета якого – перезавантажити систему земельних відносини згідно з принципами децентралізації. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонально розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він вважає, що проект, прийнятий у першому читанні, розширює повноваження органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами, надає громадам адміністративні, ресурсні та фінансові механізми. За словами Геннадія Зубка, документ пропонує передати у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у якості делегованих повноважень, крім земель оборони, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення тощо.

«Це – основа глибокої земельної децентралізації, що посилить роль і вплив об’єднаних громад. Органи місцевого самоврядування отримають реальні повноваження управляти земельним фондом громади. Так можна збільшити дохідну частину місцевих бюджетів. І спрямувати додаткові кошти для соціально-економічного розвитку територій», - наголосив Зубко.

Він наголосив на необхідності врахувати низку ризиків, які із часом можуть стати протиріччями. «Ключове з них – у тому, що закон надаватиме право розпоряджатися згаданою землею як об’єднаним територіальним громадам, так і традиційним органам місцевого самоврядування. Однак ідеологія децентралізації спрямована на стимулювання й розвиток саме об’єднаних територіальних громад. Таких громад налічується в Україні 172. Решта місцевого самоврядування лишається у статусі сільських, селищних та міських рад. Але вже скоро діюча система місцевого самоврядування буде змінена на ОТГ», - говорить Геннадій Зубко.

За його словами, об’єднаній територіальній громаді, із стратегією розвитку та перспективними проектами, буде значно простіше залучати інвестиції. «ОТГ є природним запобіжником від корупції та зловживань. Адже її представники, зокрема фермерських господарств, яких в Україні близько 39 тис., зацікавлені у прозорості земельних механізмів та рішень на території громади, де вони працюють», - вважає Геннадій Зубко.

Він відзначив, що необхідно створити ресурсну базу розвитку ОТГ, аби нові органи самоврядування, отримавши повноту влади, уникли управлінського вакууму і кваліфіковано забезпечили свої розпорядчі функції. «Важливо, аби ці чинники народні депутати врахували у Парламенті напередодні прийняття закону про земельну децентралізацію у другому читанні», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

версія для друку