українська російська англійська
Ухвалено закон щодо особливостей здійснення закупівель для гарантованого забезпечення потреб оборони
18.05.2016 | 15:44
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 18 травня, у прес-центрі Міністерства оборони України відбувся брифінг щодо забезпечення потреб військових формувань у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони».

У заході взяв участь директор департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України полковник Володимир Гулєвич, розробники законопроекту – представники Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Тетяна Доманова та Павло Кирієнко.

Як зазначив полковник Володимир Гулєвич, прийняття Закону «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» є наступним великим кроком на шляху до перемоги.

Він подякував робочій групі Проектного офісу реформ Міністерства оборони України, народним депутатам, представникам Антимонопольного комітету та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за безпосередню участь у розробці законопроекту.

«Цей Закон забезпечує вчасне та ефективне проведення закупівель для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, період надзвичайного стану та проведення АТО. Він передбачає, що під час здійснення закупівель через систему електронних закупівель «Prozorro» буде значно посилено відповідальність постачальників за порушення процедури закупівлі та зрив термінів постачання, скорочено строки проведення процедур закупівель з 60 до 14 днів», – повідомив полковник Володимир Гулєвич.

Як розповіла керівник групи з розробки законопроекту Проектного офісу реформ Міноборони Тетяна Доманова, із вступом в дію Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» недобросовісні учасники тендерів нестимуть як фінансову відповідальність, так і втрачатимуть свою репутацію.

Відтепер участь компаній у тендерах здійснюватиметься під банківські гарантії, і в разі порушення процедури закупівлі, постачання неякісної продукції або зриву терміну її постачання банк, який надав гарантію учаснику, сплачуватиме Міністерству оборони 3% від вартості закупівлі.

Крім того, Міністерство оборони матиме право дискваліфікувати недобросовісного учасника тендера терміном на один рік. При цьому дані фірми оприлюднюватимуться у відповідному розділі порталу державних закупівель.

«Цей Закон дозволить значно підвищити ефективність проведення державних закупівель та заощадити значні кошти для держави та армії під час війни», – зазначив один із розробників законопроекту Павло Кирієнко.

 

версія для друку