українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Суспільство в очікуванні від Верховної Ради позитивного рішення щодо квот на україномовну пісню на радіо
18.05.2016 | 17:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, де розглядали доопрацьований проект закону щодо запровадження квот на україномовні пісні в ефірах радіостанцій. Мова йде про законопроект №3822, авторами якого є народні депутати Олег Медуниця, Ігор Артюшенко,  Іван Крулько, Олег Ляшко, ініціатором виступив Віце-прем’єр-міністр України  В’ячеслав Кириленко.

В обговоренні та доопрацюванні законопроекту брали участь усі зацікавлені сторони – в тому числі, українські виконавці, представники радіоорганізацій, експерти. На сьогоднішньому засіданні профільного Комітету депутати одноголосно схвалили законопроект.

«Протягом усього часу, коли обговорювався законопроект у Парламенті та поза його межами, відбувалася дискусія  щодо можливостей запровадження його в дію. Думаю, сьогодні ні в кого вже не виникає сумніву, що таку невелику  квоту в обсязі  35% можна заповнити якісною українською музикою. Всі розмови щодо того, що це «вдарить» по блюзу та інструментальній музиці не мають під собою підґрунтя,  оскільки мова йде про радіостанції, де звучать пісенні твори. Суспільство в очікуванні позитивного рішення від Верховної Ради і першим етапом є схвальне рішення профільного Комітету. Щиро дякую усім членам Комітету за підтримку законопроекту» , - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Нагадаємо,  законопроект передбачає введення квот на україномовні пісні  в радіоефірі в обсязі 35% від загального часу звучання пісень протягом доби, а також у часових проміжках з 6:00 до 12:00, з 12:00 до 18:00 і з 18:00 до 24:00.

Крім того, квоти вводитимуться поетапно. В перший рік після прийняття закону  – не менше 25%, на наступний рік – 30%, далі  – 35%.  Передбачена відповідальність, яку нестимуть радіоорганізації, за порушення встановлених квот (штрафи).

 

версія для друку