українська російська англійська
Володимир Гройсман обговорив із особливим Посланником та Координатором Державного Департаменту США з енергетичних питань Амосом Хокстайном поглиблення співпраці в енергетичній сфері
18.05.2016 | 19:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у середу провів зустріч із особливим Посланником та Координатором з енергетичних питань Державного Департаменту США Амосом Хокстайном. Сторони обговорили кроки Уряду щодо реформування енергетичного сектору та питання поглиблення співпраці у цьому секторі.

Прем'єр-міністр поінформував, що Уряд приймає необхідні рішення, спрямовані на досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Також Уряд налаштований на знищення корупційних схем, що існують у цій сфері.

Володимир Гройсман наголосив, що досягнення енергонезалежності має бути одним з найголовніших пріоритетів країни, особливо в умовах російської військової агресії. "Я завжди казав, що Росія пішла на нас не лише зброєю і танками, - ми отримали економічну, інформаційну та енергетичну агресію. Тому наше завдання є абсолютно чітке - раціонально і ефективно споживати і максимально добувати власні енергетичні ресурси як традиційні, так і альтернативні", - підкреслив він.

У цьому напрямку поглиблення співпраці України зі Сполученими Штатами має стратегічне значення, зауважив він. "Я повністю підтримую максимальне поглиблення нашої взаємодії у всіх можливих напрямках для досягнення мети - швидкої, ефективної енергонезалежності нашої держави", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр також повідомив, що сьогодні Уряд прийняв рішення про початок приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод". "Ми знайшли правильні рішення, які нам дозволять забезпечити абсолютно прозору, відкриту і конкурентну приватизацію. Ми будемо йти далі цим шляхом, і будемо українському суспільству давати альтернативу популістам, а альтернатива - у професійних, чесних і правильних рішеннях", - зауважив він.

Окремо Голова Уряду наголосив на необхідності інституційного зміцнення НАК "Нафтогаз України" та проведення реструктуризації компанії.

Володимир Гройсман також окремо торкнувся ідеї створення Фонду енергоефективності. "Це може бути дуже гарним публічним інструментом для підвищення енергоефективності України", - зазначив Прем'єр-міністр.

Особливий Посланник та Координатор з енергетичних питань Державного Департаменту США привітав прийняття рішення Уряду щодо встановлення ринкової ціни на газ, а також наміри щодо проведення публічної приватизації державних підприємств. "Україна зробила значний прогрес в енергетичних питаннях. Я з захопленням дивився на ті кроки, які робив Уряд упродовж останніх кількох тижнів", - зазначив він.

Амос Хокстайн також наголосив, що важливо досягнути енергетичної незалежності країни, побороти корупцію у цій сфері та забезпечити ефективне управління в енергетичному секторі. Своєю чергою, Сполучені Штати підтримують Україну на шляху реформ в енергетичній сфері.

 

версія для друку