українська російська англійська
Міністерство фінансів вітає успішне завершення переговорів щодо перегляду програми розширеного фінансування МВФ в Україні
19.05.2016 | 10:57
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Міністерство фінансів вітає завершення переговорів з місією Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), яка відвідала Україну в період з 10 по 18 травня, щоб продовжити обговорення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування (EFF).

Україна та місія МВФ відновили результативну роботу завдяки значному прогресу, якого досягла Україна за останній рік у відновленні економічної стабільності, а також завдяки нещодавнім спільним зусиллям Уряду, Президента, НБУ та Верховної Ради. Під час перебування місії в Києві, сторони досягли згоди стосовно заходів, які є необхідними для завершення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування. Тепер ці домовленості мають бути затверджені керівництвом МВФ і Радою Виконавчих Директорів Фонду, після чого буде рішення щодо надання Україні наступного траншу.

Програма розширеного фінансування покликана підвищити рівень резервів Національного банку України, запобігти відтоку капіталу, посилити заходи, прийняті Урядом для стабілізації платіжного балансу країни, допомогти Україні подолати структурні проблеми в економіці та стимулювати зростання завдяки проведенню назрілих реформ.

У рамках цієї програми Україна вже здійснила ряд ключових змін у сфері енергетики, банківського сектору, незалежності Національного банку, оздоровлення державних фінансів, реформування сектору державних підприємств та боротьби з корупцією.

В результаті переговорів з місією сторони погодили ключові напрямки подальших реформ в Україні. Для успішного перегляду програми розширеного фінансування Радою Директорів МВФ, що очікується в липні 2016 року, Україні необхідно зміцнити свої зусилля для закріплення фінансової стабільності, підвищення прозорості і забезпечення верховенства закону.

Успішний перегляд програми розширеного фінансування з боку МВФ дозволить Україні отримати наступний транш, який буде спрямовано на підвищення рівня резервів Національного банку України, що посилить та стабілізує національну валюту, створить стабільний і прогнозований інвестиційний та бізнес-клімат, а також стимулюватиме економічне зростання.

 

версія для друку