українська російська англійська
Україна є перспективним і надійним партнером при реалізації міжнародних проектів у транспортній галузі, - Володимир Омелян
19.05.2016 | 11:53
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Україна має не тільки величезний потенціал для майбутнього розвитку транспорту, а й є перспективним і надійним партнером при реалізації міжнародних проектів у цій галузі. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час участі у Міжнародному транспортному форумі, який відбувається 19 травня 2016 року у м. Лейпциг, ФРН.

Володимир Омелян взяв участь у відкритому засіданні Міністрів на тему «Пришвидшення переходу: інновації для більш «зеленого» та інклюзивного транспорту».

За словами Міністра, транспортно-дорожній комплекс є потужним чинником впливу на багато аспектів життя суспільства в цілому. З точки зору споживання енергії та впливу на навколишнє природне середовище домінуючим, безумовно, є автомобільний транспорт, який споживає ¾ моторних палив і відповідно генерує таку ж частку викидів парникових газів від усіх видів мобільної техніки.

У своєму виступі Володимир Омелян наголосив, що саме транспорт, в результаті якого в повітря викидається велика кiлькiсть оксидів вуглецю та промислових газів, є основним джерелом забруднення повітря, що завдає великої шкоди природному середовищу i людям.

«До 95 % від загальних викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря у великих містах України становлять викиди від автомобільного транспорту. З точки зору сучасного стану інфраструктури галузі, структури рухомого складу і застосовуваних технологій, очевидно, що Україна має значний потенціал для зменшення макроекономічних збитків від негативних наслідків діяльності транспорту та підвищення ефективності галузі в цілому», - наголосив Міністр.

Також він підкреслив, що відповідно до світового досвіду, головними напрямами у вирішенні зазначених проблем транспорту в Україні повинні стати запровадження нових технологій і стандартів, за умови відповідного технічного регулювання та стимулювання з боку держави.

Одним із важливих пріоритетів розвитку видів транспорту є запровадження міжнародних екологічних норм «ЄВРО» для транспортних засобів і моторних палив не нижче рівня «ЄВРО-5» - з 1 січня 2016 року, не нижче рівня «ЄВРО-6» - з 1 січня 2018 року.

«Все це сприятиме інтеграції національної транспортної системи до загальноєвропейської та світової системи, як і просуванню до екологічно сталої моделі функціонування транспорту. Для технологічного забезпечення вирішення зазначених проблем створюється науково-дослідний випробувальний центр перспективних технологій безпечного, екологічно сприятливого та енергоефективного автомобільного транспорту, який забезпечить здійснення ефективного контролю дотримання встановлених державою вимог до транспортних засобів, моторних палив й інших експлуатаційних матеріалів;», - заявив Міністр інфраструктури України.

За його словами, сфера доступного транспорту повинна створюватись з урахуванням потреб людей з особливими потребами та забезпечувати інтегрований підхід до надання послуг.

Отже, сьогодні в Україні пріоритетними напрямками діяльності у цій сфері на поточний та наступні роки є забезпечення доступу людей з особливими потребами до об’єктів транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту.

Життєво необхідним є запровадження мережі доступних транспортних засобів, що сприяє суттєвому покращенню якості життя не тільки людей з інвалідністю, а також інших користувачів, зокрема, літніх людей або батьків, які перевозять малих дітей, і бути важливою умовою для досягнення рівності можливостей, активної участі в соціальному і культурному житті суспільства всіх груп населення.

 

версія для друку