українська російська англійська
Степан Кубів: Україна приділяє особливу увагу розвитку двосторонніх відносин з Іраном
19.05.2016 | 19:42
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Україна розглядає Іран як одного з пріоритетних партнерів України в Близькосхідному регіоні та приділяє особливу увагу розвитку двосторонніх відносин. Про це сказав Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні та Республіці Молдова (за сумісництвом) МохаммедомБехешті-Монфаредом. У зустрічі також взяла участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

За підсумками 2015 року Іран посів четверте місце у Близькосхідному регіоні за обсягами товарообігу з питомою вагою 7,7%. На сьогодні йдеться про значний потенціал для розвитку двосторонньої співпраці, зокрема в межах домовленостей, досягнутих під час П’ятого засідання міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва (7-8 березня 2016 р., м. Тегеран).

«Підписаний за підсумками засідання Комісії Меморандум визначив пріоритетні напрями співпраці та став «дорожньою картою» для активізації співробітництва», - акцентував Степан Кубів.

Він також розповів про перші результати виконання Меморандуму.

«Зокрема, підготовлено проект угоди про співробітництво у сфері стандартизації ДП “УкрНДНЦ” та Інститутом стандартів і промислових досліджень Ісламської Республіки Іран, також здійснюється підготовка проекту Угоди про співробітництво у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності між Мінекономрозвитку та відповідним органом Ісламської Республіки Іран», - повідомив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Торговий представник України Наталія Микольська зазначила про готовність працювати над організацією візиту представників українського бізнесу до Ірану під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

«Для подальшого розвитку двосторонніх відносин на урядовому рівні пропонуємо провести торговельну частину засідання Комітету з питань режимів торгівлі між Україною та Ісламською Республікою Іран», - додала Наталія Микольська.

Під час зустрічі сторони домовилися провести чергове засідання Комітету з питань режимів торгівлі між Україною та Ісламською Республікою Іран у липні-серпні цього року у Києві.

«Ми підтверджуємо свої прагнення у збільшенні взаємного товарообігу, зокрема шляхом збільшення квот на імпорт до Ірану українських товарів сільськогосподарської галузі, збільшення українського експорту продукції галузі машинобудування, металургії, хімічної промисловості, сільськогосподарської продукції, поставок металопродукції, гірничошахтного устаткування», - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Він повідомив, що Уряд працює над здійсненням масштабних проектів в агропромисловому комплексі, у промисловій сфері, а також сферах енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, галузі високих технологій (зокрема в авіації), у модернізації вугільних шахт Ірану, залізниці, реконструкції енергоблоків електростанцій в Ірані, а також розширенні науково-технічного співробітництва тощо.

«Важливою складовою цієї співпраці має стати інвестиційне співробітництво, у тому числі реалізація спільних проектів.  Ми сподіваємося, що створення Спільного комітету з інвестицій дасть змогу визначити інвестиційні проекти для спільної реалізації та розширення форм інвестиційного співробітництва, у тому числі державно-приватного партнерства», - повідомив Степан Кубів.

Він підкреслив, що Україна налаштована до конструктивного, ділового вирішення актуальних питань двосторонньої торговельно-економічної співпраці на взаємовигідних умовах шляхом активізації роботи на міжурядовому та діловому рівнях.

 

версія для друку